Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Budowa Orlika w Jaroszowie weszła w kolejną fazę

Wiadomości: Jaroszów
Środa, 17 października 2012, 13:59
Aktualizacja: 14:01
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Mieszkańcy Jaroszowa z zaciekawieniem obserwują budowę boiska Orlik w ich miejscowości. Prace idą pełną parą.

Dotąd zaniedbany teren zmienia całkowicie swoje oblicze, a przedsięwzięcie na nim realizowane nabiera rzeczywistych kształtów. Obecnie wykonano nawierzchnię boiska piłkarskiego ze sztucznej trawy, poliuretanową nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego oraz oświetlenie. Wykonawca kończy równocześnie roboty związane z wykonaniem ogrodzenia, zaplecza sanitarno-szatniowego, drogi dojazdowej oraz parkingów .

- Lokalizacja boisk w sąsiedztwie szkół pozwoli na korzystanie z nich przez uczniów, a sąsiedztwo budynków mieszkalnych i monitoring tego terenu powinien uchronić obiekty przed ich dewastacją przez chuliganów – mówi Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Przypomnijmy, że Ministerstwo i Urząd Marszałkowski współfinansują budowę w kwocie blisko 600 tys. zł, natomiast całkowity koszt zadania to około 1 200 tys. zł. Połowa środków to środki własne gminy. Oficjalne otwarcie nowo wybudowanego obiektu planowane jest na listopad. – Długo czekaliśmy na takiego boisko w Jaroszowie. Wreszcie nie trzeba będzie dojeżdżać do Strzegomia, żeby pograć w piłkę – cieszą się mieszkańcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group