Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Budowa przedszkola rozpoczęta

Środa, 18 października 2017, 11:25
Autor: red
Strzegom: Budowa przedszkola rozpoczęta
Fot. UM Strzegom
Właśnie rozpoczęła się budowa nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym w Strzegomiu. Nowoczesny budynek zastąpi 25–letni, w którym do niedawna mieściło się Publiczne Przedszkole nr 4.

- W tej chwili trwają prace rozbiórkowe połączone z segregacją odpadów z uwagi na azbest, z którego w dużej części wykonany był dach budynku - informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Dodatkowo trwa wycinka i przesadzenie roślin. Niwelowany jest również teren - dodaje naczelnik.

Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących znacznie podwyższone parametry energetyczne, w związku z czym będzie to budynek pasywny. Powierzchnia użytkowa przedszkola - ponad 1900 m kw., w tym m. in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli". Planowane zakończenie inwestycji nastąpi w listopadzie 2018 r.

Warto przypomnieć, że wniosek złożony przez gminę Strzegom o dofinansowanie tej inwestycji, otrzymał pozytywną ocenę i tym samym uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group