Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Budowa sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 21 września 2015, 16:49
Autor: opr.red.
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Do końca lipca 2016 r. przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej powstanie jednokondygnacyjna sala sportowa. Wartość inwestycji szacowana jest na 2,53 mln zł, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015–2017 na kwotę blisko 1 mln zł.

Ta długo wyczekiwana inwestycja z pewnością najbardziej ucieszy uczniów miejscowej szkoły – mówi wójt gminy Teresa Mazurek. Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mieszczącą boisko do gry w koszykówkę o łącznej powierzchni użytkowej blisko 910 m2. Ukierunkowanie gminnych priorytetów oświatowych na propagowanie zdrowego stylu życia, ma swoje podłoże w badaniach, jakie od kilku lat przeprowadzają studenci Koła Naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wśród blisko 42% uczniów zauważono wady postawy w mniejszym, lub większym stopniu. Stąd też budowa kolejnej hali sportowej będzie dobrą wiadomością dla rodziców i dzieci uczęszczających do SP w Bystrzycy Górnej, która w 2009 roku została rozbudowana o 3 pomieszczenia, aulę oraz pomieszczenia administracyjne. Wydaliśmy wtedy z budżetu gminy ponad 1,15 mln zł. – dodaje wójt gminy.

W ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017”, Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów zł, na dofinansowanie rozwoju infrastruktury sportowej, w tym budowy 33 nowych obiektów oraz modernizację 13 istniejących. 5 maja br. wójt gminy Teresa Mazurek odebrała, z rąk marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, decyzję przyznaniu dotacji w wysokości 1 miliona złotych.

Sala gimnastyczna zaprojektowana została jako obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, o zwartej, regularnej prostopadłościennej bryle, zróżnicowany wysokościowo przez obniżenie kubatury nad pomieszczeniami zaplecza.

Obiekt wykonany zostanie w technologii tradycyjnej i składał się będzie z czterech zespołów funkcjonalnych: sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, zaplecza higieniczno sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej, zaplecza techniczno magazynowego, łącznika ze strefą wejściową do budynku stanowiący także połączenie z budynkiem szkoły.

Sala w Bystrzycy Górnej będzie kolejnym obiektem sportowym zlokalizowanym przy placówce oświatowej. Nowoczesny obiekt sportowy mieści się przy centrum oświatowym w Witoszowie Dolnym. Do dyspozycji uczniów ale i wszystkich chętnych jest pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala do squasha, profesjonalna ścianka wspinaczkowa, sala fitness. Sale sportowe posiadają także centra edukacyjne w Pszennie oraz Lutomi Dolnej.

Zakończenie prac przez wykonawcę inwestycji, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe MIRS Sp. z o.o. ze Spalic k/ Oleśnicy zaplanowano na koniec lipca 2016 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group