Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Budowa sali sportowej tematem sesji nadzwyczajnej

Niedziela, 20 listopada 2016, 9:02
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Budowa sali sportowej tematem sesji nadzwyczajnej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W trybie nadzwyczajnym obradowała Rada Miejska Jaworzyny Śląskiej.

Głównym tematem posiedzenia było Przedstawienie przez Lidera ZIT AW Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja informacji dotyczącej zatwierdzenia dofinansowania i wyboru przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego projektu Gminy Jaworzyna Śląska pn. „Budowa sali sportowej i edukacyjnej przy Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej".

Sesja rozpoczęła się od wystąpienia Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza, który przypomniał krótko historię członkostwa gminy w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Odniósł się również, do samej koncepcji budowy hali sportowej i dylematów, jakie towarzyszyły odkładaniu decyzji o rozpoczęciu inwestycji wyłącznie ze środków budżetu gminy.

Oczekiwanie na pozytywne decyzje w zakresie pozyskania wsparcia finansowego na realizację zadania, zakończyło się jednak pomyślnie, a ciężka i wytrwała praca pracowników Urzędu Miejskiego przyniosła wymierne skutki. Zwrócił na to uwagę Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, podkreślając, że zarówno wniosek dot. budowy sali sportowej, jak i inne składane przez naszą gminę, są bardzo dobrze przygotowane i wysoko oceniane. Na zakończenie swojego wystąpienia Prezydent Wałbrzycha wręczył Burmistrzowi Jaworzyny Śląskiej dokument potwierdzający przyznanie dofinansowania w kwocie 5 812 649,68 zł.

Warto również dodać, że oprócz wskazanej wyżej kwoty budowa sali zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu w kwocie 3 200 000 zł. Tak więc pozyskane środki wynosić będą 9 012 649,68 zł, przy wartości zadania szacowanej na ok 11 mln zł. Skala uzyskanego dofinansowania zewnętrznego, jak na tego typu inwestycję, można śmiało stwierdzić, jest rekordowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group