Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Budowa świetlic na półmetku

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 8:35
Aktualizacja: 11:36
Autor: red.
Gmina Żarów: Budowa świetlic na półmetku
Fot. UM Żarów
Plac budowy, na którym powstają budynki nowych świetlic wiejskich mieszkańcy odwiedzają niemal codziennie. Zaglądają, dopytują, pokazują przyjezdnym mieszkańcom i czekają na wielkie otwarcie wiejskich obiektów. Świetlice wiejskie, które powstają na terenie Bożanowa, Pyszczyna i Gołaszyc są już ukończone w większej połowie. Nieco więcej prac czeka jeszcze w Gołaszycach. Tam przygotowywany jest na razie teren pod nową inwestycję.

Remont w Pyszczynie i Bożanowie rozkręcił się już na dobre. - W tej chwili, na terenie powstającego budynku świetlicy w Bożanowie kładziona jest wiatroizolacja. W Pyszczynie natomiast pracownicy firmy wykonawczej, położyli dach na obydwu stronach obiektu - mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Świetlice, zgodnie z umową mają być gotowe do końca września. Przed mieszkańcami jeszcze moment zastanowienia, w jaki sposób najlepiej wykorzystać nowe obiekty. Choć większość z nich zaplanowała już zagospodarowanie nowej świetlicy.

Nowe obiekty wiejskie kosztować będą 817 tysięcy złotych. Część z tych środków finansowych, 148.500 tysięcy złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, które gmina Żarów pozyskała w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 "Odnowa i rozwój wsi".

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group