Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budowa żłobka dobiega końca

Środa, 17 października 2018, 7:01
Autor: red
Żarów: Budowa żłobka dobiega końca
Fot. UM Żarów
Budynek żłobka, który powstaje przy Bajkowym Przedszkolu w Żarowie jest już prawie gotowy. Inwestycja, zgodnie z umową ma potrwać do końca października, ale już dziś widać, że nowy budynek będzie kolejną nowoczesną placówką oświatową na terenie naszego miasta. Niebawem zostanie udostępniony najmłodszym mieszkańcom.

- Placówka posiada piękną, nowoczesną bazę. Są w niej dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Powstało także zaplecze kuchenne oraz szatnia i toalety dla personelu. Sama inwestycja jeszcze trwa, ale jest to już ostatni etap tego zadania - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa żłobka to kolejne zadanie realizowane przy współudziale pozyskanych przez gminę Żarów środków unijnych w ramach zadania "Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj".
- Budynek jest już prawie gotowy. W tej chwili montujemy jeszcze wyposażenie nowej placówki, a w następnych dniach czekają nas także drobne prace wykończeniowe. Wygląd zmienił także plac przed budynkiem i zamontowany został nowy plac zabaw dla dzieci. Wszystkie prace, które tutaj realizowaliśmy przebiegały zgodnie z harmonogramem - podkreśla Krystian Staworzyński podwykonawca inwestycji KS Invest Dom.

Koszt budowy nowego budynku żłobka to kwota 2.660.490 złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 831 716,00 złotych, które zostało przyznane w ramach Oś priorytetowa: Infrastruktura spójności społecznej, Działanie: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Poddziałanie: 6.1.4 Inwestycje w infrastrukturę społeczną - ZIT AW.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group