Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budowlańcy wrócili na dworzec

Poniedziałek, 3 grudnia 2012, 14:51
Aktualizacja: 14:52
Autor: red.
Świdnica: Budowlańcy wrócili na dworzec
Fot. archiwum
Przetarg rozstrzygnięty, umowa podpisana, a wykonawca już zajmuje się dokończeniem prac przy przebudowie dworca kolejowego Świdnica Miasto. Wyłonienie nowego wykonawcy było konieczne po upadłości firmy, która do tej pory prowadziła prace w tym miejscu.

W drodze przetargu wyłoniono firmę „Architekton” z Głogowa, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę za dokończeni prac – 1,85 mln zł. Oferta najdroższa opiewała na 2,4 mln zł.

„Architekton” realizował już jeden projekt w Świdnicy. Zajął się przebudową budynku przy ul. Długiej 33, gdzie powstało Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Do końca maja 2013 r. firma dokończy prace, które nie zdążył wykonać „Integer”. Są to m. in. wykończenie wnętrz – głównie holu pasażerskiego, montaż instalacji wewnętrznych, w tym kurtyn przeciwpożarowych, wykonanie iluminacji oraz wykończenie elewacji budynku.

W toku jest również przetarg łączny na realizację drugiej część I etapu budowy Centrum Przesiadkowego (przebudowę ul. Dworcowej), a także II etap (budowa dworca autobusowego) i III etap (budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi). Oferty od zainteresowanych firm przyjmowane będą do 18 grudnia 2012 r.

Budowane Centrum Przesiadkowe w Świdnicy będzie pełnić funkcję węzła przesiadkowego dla mieszkańców Świdnicy i całego regionu. Szacowana wartość projektu to 24,1 mln zł, z czego 15,97 mln zł. Świdnica ma pozyskać z funduszy unijnych. Finalna wartość prac będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group