Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1133
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Budują chodniki

Niedziela, 7 listopada 2021, 11:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 listopada 2021, 9:03
Autor: red
Gmina Żarów: Budują chodniki
Fot. UM Żarów
Rozpoczynamy kolejny etap prac związany z budową chodników na terenach wiejskich. Prace ruszyły przy drogach gminnych w Łażanach, Mrowinach i Kalnie przy świetlicy wiejskiej.

Wkrótce ruszy także budowa nowych chodników w Wierzbnej przy ul. Świdnickiej oraz Zastrużu wzdłuż boiska sportowego Nowe ciągi piesze powstaną również przy drogach powiatowych na terenie Mielęcina i Imbramowic. Do użytku zostanie także oddany chodnik przy drodze powiatowej w Bukowie przy ul. Lipowej. W ramach zadania wyremontowany zostanie ciąg pieszy o długości 195 m. Zakres prac obejmie wykonanie chodnika z kostki brukowej – betonowej wraz z odwodnieniem. W Bukowie prace realizuje powiat świdnicki. Wszystkie inwestycje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

- Kontynuujemy prace przy budowie chodników na terenach wsi. Są to inwestycje wyczekiwane przez naszych mieszkańców, dlatego zależy nam, aby zostały wykonane jak najszybciej i z należytą starannością. W Łażanach chodnik powstaje przy ul. Sportowej, a w Mrowinach kolejna część chodnika zostanie oddana do użytku wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Przy współpracy ze Służbą Drogową Powiatu Świdnickiego, będziemy budować nowe ciągi piesze także przy drogach powiatowych – informuje Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W ramach inwestycji przykryte zostaną również rowy na całej długości chodników, powstaną studnie rewizyjne z dopływem i odpływem, wpusty uliczne, dołożona będzie masa asfaltowa do nowo ułożonych krawężników. Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów, a także w ramach funduszu sołeckiego, zgodnie z wolą mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group