Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 460
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Budują im szkołę, fundują komputery

Wiadomości: Region - Świebodzice
Niedziela, 6 grudnia 2009, 8:06
Aktualizacja: 8:13
Autor: MEG
Fot. MEG
Warto czasami być w ogonku. Szkoła integracyjna w Cierniach bardzo długo czekała na remonty, doposażenie. Teraz wszyscy z przylepionymi do szyb nosami patrzą, jak rośnie nowy budynek. Niedawno dostali też nowiutkie komputery.

Takie szkoły mają po prostu klimat. Niewielka, niemalże wiejska szkoła (kiedyś Ciernie były wioską) nie jest dziś na pewno szczytem nowoczesności: wąskie korytarze, schody “wyrobione” od biegania po nich dziesiątków pokoleń dzieciaków. Brak windy, udogodnień dla dzieci niepełnosprawnych. Budynek liczy sobie sto lat. Ale tu wszyscy czują się jak w rodzinie, każdy nauczyciel zna każde dziecko, jego rodziców. Wszyscy mieszkają w zasadzie w tej samej dzielnicy, lokalna więź jest naprawdę duża.

Ale kto jest cierpliwy, ten tym bardziej się cieszy. Dzieciaki i nauczyciele mogą już oglądać to, co ich czeka w nieodległej przyszłości. Na szkolnym boisku rosną fundamenty nowej szkoły, która będzie przestronna, z jasnymi klasami, nowocześnie wyposażona, dostosowana do potrzeb tych uczniów, którzy poruszają się na wózkach.
- Prawie codziennie sprawdzamy, ile tam z ziemi wyrosło muru – śmieje się Magdalena Stąpor, dyrektor szkoły. – Dzieci nie mogą się doczekać.

Na razie, na osłodę oczekiwania, dostały prezent mikołajkowy w postaci nowoczesnej pracowni komputerowej. Zakup sfinansował samorząd. 10 komputerów kosztowało ok. 17 tys. złotych. Mają dostęp do internetu, a dzieci będą mogły z nich korzystać także w czasie przerw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group