Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budują przejście dla pieszych

Sobota, 26 sierpnia 2023, 9:34
Autor: red
Żarów: Budują przejście dla pieszych
Fot. UM Żarów
PKP S.A. kontynuuje prace przy budowie przejścia dla pieszych na przejeździe kolejowym u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie, co oznacza, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego, mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przejść chodnikiem na drugą stronę ulicy.

To efekt wielokrotnych interwencji burmistrza Leszka Michalaka i pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie, dla których bardzo istotna jest kwestia bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Wsparcia w tej sprawie udzielił także poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź, po interwencji którego, kilka dni temu, rozpoczęły się prace modernizacyjne przejazdu kolejowo-drogowego.

- Cieszę się, że nasza współpraca przyniosła zamierzony efekt. Dziękuję za szybką reakcję i wsparcie tych działań. Od wielu lat zabiegaliśmy o to, aby PKP wykonało tę inwestycję. Duży ruch samochodowy i rowerzystów zagrażał mieszkańcom, w tym szczególnie rodzicom i dzieciom uczęszczającym do szkół podstawowych zlokalizowanych po dwóch stronach przejazdu. Brak wydzielonej dodatkowej części dla pieszych stwarzało wielkie zagrożenie dla poruszających się tym odcinkiem mieszkańców. Już niebawem zrobi się w tym miejscu bezpieczniej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

W związku z trwającymi pracami na przejeździe kolejowym w tym miejscu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym. PKP poinformowało, że prowadzone prace nie wymuszają całkowitego zamknięcia przejazdu, a jedynie czasowe zatrzymanie ruchu (1-2 minutowe). Bezpieczne przejście dla pieszych, zgodnie z deklaracją PKP S.A. ma być gotowe wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group