Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1379
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Budynek i droga do modernizacji

Czwartek, 20 lipca 2023, 11:37
Autor: red
Gmina Żarów: Budynek i droga do modernizacji
Fot. UM Żarów
Gmina Żarów otrzymała kolejne dofinansowania na realizację ważnych i potrzebnych inwestycji. Rozstrzygnięty został nabór Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, w ramach którego otrzymaliśmy 980.000 złotych dofinansowania na „Przebudowę budynku przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie".

Z programu Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego gmina otrzymała dotację w wysokości 156.000 złotych na modernizację drogi przy ul. Bocznej w Mrowinach. Promesę na remont zabytkowego budynku w Żarowie odebrał podczas spotkania z ministrem Michałem Dworczykiem, w którym uczestniczyli także przedstawiciele innych gmin, burmistrz Leszek Michalak.

- To bardzo dobra informacja i ważne wsparcie dla naszej gminy. Pozyskaliśmy blisko milion złotych na remont i przebudowę zabytkowego budynku przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie, zwanego dawniej Willą Treutler-Schlosser. To jeden z najpiękniejszych obiektów na terenie naszej gminy, który po zakończeniu gruntownego remontu, będzie służył wszystkim mieszkańcom. Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy, powstanie tutaj nowoczesna sala ślubów, przeniesiony zostanie Urząd Stanu Cywilnego, a docelowo również niektóre referaty Urzędu Miejskiego w Żarowie. Docelowo planujemy również wyłączyć z obsługi mieszkańców cały budynek przy ul. Armii Krajowej 54, gdzie mieści się Ośrodek Pomocy Społecznej. Równie ważną inwestycją, którą będziemy realizować w tym roku będzie także modernizacja drogi przy ul. Bocznej w Mrowinach. Będzie to już kolejna dojazdowa droga do gruntów rolnych wyremontowana na terenie gminy Żarów – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group