Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budynek przy ul. Zamkowej w Żarowie po odbiorze technicznym

Czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:55
Autor: red
Żarów: Budynek przy ul. Zamkowej w Żarowie po odbiorze technicznym
Fot. UM Żarów
Zakończył się remont dachu budynku przy ul. Zamkowej 5 w Żarowie.

Jeszcze w lipcu, w obecności zastępcy burmistrza Grzegorza Osieckiego, kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie Agaty Krawiec, inspektor nadzoru Teresy Pojasek, kierownika budowy Piotra Mateckiego, pracownika Zakładu Gospodarki Lokalowej Teresy Miśkiewicz i przedstawiciela wykonawcy inwestycji Zbigniewa Majchrzaka dokonano technicznego odbioru wyremontowanego budynku.

Był to pierwszy z 27 budynków wspólnot mieszkaniowych, który w ramach projektu "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020" został wyremontowany.
- W ramach projektu rewitalizacji miasta budynek przy ul. Zamkowej 5 w Żarowie zyskał nowy dach. Jest już po odbiorze technicznym, a wykonawca inwestycji realizuje teraz prace przy remoncie pokrycia dachowego budynku przy ul. Armii Krajowej 28-30 w Żarowie. Były to pierwsze dwie umowy, które podpisaliśmy wspólnie z zarządcami wspólnot mieszkaniowych na remonty budynków w ramach programu, na który pozyskaliśmy unijne dofinansowanie. Ogłosiliśmy przetargi na remonty kolejnych budynków i czekamy teraz na podpisanie umów z wykonawcami - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Kwota przyznana na prace remontowe na zadanie pn. "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020" to 3.042.796,86 złotych. Remonty budynków są finansowane z budżetu gminy Żarów, środków własnych wspólnot mieszkaniowych oraz pozyskanego dofinansowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group