Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budynek śródrynkowy w remoncie

Piątek, 3 sierpnia 2018, 9:58
Aktualizacja: Sobota, 4 sierpnia 2018, 11:10
Autor: red
Świdnica: Budynek śródrynkowy w remoncie
Fot. UM Świdnica
Firma „SIRBUD–MINARI” S.A. z Wałbrzycha zajmuje się przebudową budynku Rynek 39 – 40.

Koszt zadania to ponad 4 miliony 400 tys. złotych. Inwestycja ta będzie dofinansowana ze środków unijnych w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. 6,5 miliona złotych Świdnica otrzymała na rewitalizację miejskich przestrzeni, czyli przebudowę ulicy Siostrzanej oraz kwartału pomiędzy Rynkiem a ulicą Siostrzaną, w tym także na modernizację budynku Rynek 39 – 40.
- Zakończono już prace porządkowe i rozbiórkowe pod nowy podział na lokale. Wykonano także przyłącze elektryczne. Obecnie trwają roboty instalacyjne, wodno – kanalizacyjne i CO. Murowane są nowe ścianki działowe. Trwają również przygotowania do montażu nowej stolarki okiennej i drzwiowej. Wszystkie prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem – wylicza Andrzej Nowak, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Budynek śródrynkowy po remoncie będzie udostępniony w części organizacjom pozarządowym. Na parterze znajdzie się profesjonalna i przestronna informacja turystyczna oraz klub dla seniorów i Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw. Obiekt będzie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne – zainstalowana zostanie winda.

Termin realizacji inwestycji określony w warunkach przetargowych to koniec maja 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group