Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budżet na 2012 rok w Świebodzicach uchwalony

Piątek, 16 grudnia 2011, 8:21
Aktualizacja: 8:24
Autor: red
Świdnica: Budżet na 2012 rok w Świebodzicach uchwalony
Fot. użyczone
Rada Miejska Świebodzic na sesji w dniu 14 grudnia przyjęła budżet gminy na 2012 rok. Przyszłoroczne dochody gminy szacowane są na 63,5 mln zł, a wydatki na 60,6 mln zł.

Wydatki na inwestycje to kwota blisko 7 mln zł. Spłata kredytów i zobowiązań w 2012 roku wyniesie 4,2 mln zł a od 2013 będzie się sukcesywnie zmniejszać, co zwiększy możliwości kredytowania gminy.
Zadłużenie Świebodzic w 2012 roku wyniesie 19 mln zł, co stanowi 29 % dochodów ogółem, przy dopuszczalnym wskaźniku 60 %.
- Sytuacja finansowa gminy jest stabilna, a oceniająca nas pod tym kątem instytucje wydały pozytywną opinię - podkreślała na sesji skarbnik gminy Luiza Gass-Sokólska.
Sytuacja miejskiej kasy może się jeszcze poprawić na początku przyszłego roku, gdy dojdzie do sfinalizowania transakcji sprzedaży dużego terenu gruntów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Kamiennogórskiej. Przetarg został już rozstrzygnięty a akt notarialny będzie podpisany w styczniu. Chodzi o niebagatelną kwotę ponad 5 mln zł, która wprowadzona do budżetu będzie mogła być przeznaczona na szereg kolejnych inwestycji, które czekają na liście rezerwowej.

Po głosowaniu burmistrz Bogdan Kożuchowicz podziękował radnym.
- Dziękuję wysokiej Radzie za to, że bierzemy wspólną odpowiedzialność za funkcjonowanie gminy. Budżet jest bardzo realistycznie przygotowany, a w momencie, gdy pojawią się dodatkowe środki ze sprzedaży mienia, możliwości inwestowania znacznie się zwiększą.

Jedną z najważniejszych inwestycji w gminie w przyszłym roku będzie rewitalizacja ulic w obrębie Starego Miasta a także kontynuacja rewitalizacji obszaru ulic Młynarskiej i Piaskowej. Nowym zadaniem będzie także budowa ulicy Bocznej - jednak ta inwestycja uzależniona jest od środków zewnętrznych, o które gmina aplikowała.
Gmina będzie inwestować w uzbrajanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe, w 2012 roku rozpocznie się również rewitalizacja zabytkowych murów obronnych miasta położonych przy ul. Piłsudskiego.
Uchwałę budżetową poparło 12 radnych przy 8 głosach wstrzymujących, nie było głosów przeciw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group