Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Budżet na 2015 rok jednogłośnie przyjęty

Wtorek, 30 grudnia 2014, 11:18
Aktualizacja: 11:19
Autor: red.
Dobromierz: Budżet na 2015 rok jednogłośnie przyjęty
Fot. UG Dobromierz
22 grudnia dobromierscy rajcy spotkali się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji na II sesji Rady Gminy Dobromierz. Najistotniejszym punktem obrad było uchwalenie przyszłorocznego budżetu, którego dochody zaplanowano na kwotę 18.924.536 zł, natomiast wydatki na poziomie 18.279.661 zł.

Należy podkreślić, że ten strategiczny, gminny dokument finansowy uzyskał jednogłośną akceptację ze strony radnych.

Do realizacji w nadchodzącym roku przyjęto m.in.: budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowościach Jaskulin, Siodłkowice i Szymanów wraz z przesyłem do Oczyszczalni Ścieków w Serwinowie, remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Borów-Roztoka, remont i modernizację świetlic wiejskich w Gniewkowie i Czernicy, przebudowę pokrycia dachowego na budynkach nr 55 i 56 w Borowie. W budżecie ujęto również takie zadania jak: budowa wiat przystankowych w Szymanowie i Bronowie, remont remiz OSP w Jugowej i Dobromierzu, czy modernizację terenów rekreacyjno-sportowych.

Istotnym punktem sesji było także podjęcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dobromierz, której celem jest przeprowadzenie oceny sytuacji finansowej gminy w latach przyszłych oraz dokonanie analizy możliwości inwestycyjnych gminy i jej zdolności kredytowej. Radni zaakceptowali również zmiany w budżecie na rok 2014 zmienili uchwałę w sprawie określenia zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Dobromierz.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group