Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Budżet obywatelski 2018 wybrany

Niedziela, 21 stycznia 2018, 15:51
Autor: red
Świebodzice: Budżet obywatelski 2018 wybrany
Fot. UM Świebodzice
Blisko połowa ze zgłoszonych przez świebodziczan zadań w ramach budżetu obywatelskiego na rok bieżący, będzie zrealizowana. Niektóre zostały wykonane jeszcze w 2017 roku. Niektóre nie mogą być wykonane ponieważ gmina nie jest właścicielem gruntów, których dotyczą.

Na pewno ucieszą się ci zgłaszający, których propozycje zostały zakwalifikowane. To zadania dotyczące np. budowy kanalizacji, remontu chodników, zieleni, utwardzenie dojazdów do posesji czy budowa ścieżek rowerowych – choć takie zadanie właśnie trwa w naszym mieście w ramach dużego projektu unijnego związanego z ograniczaniem skutków niskiej emisji.

- Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili swoje propozycje, bo to oznacza, że mieszkańców interesuje życie miasta i chcą mieć istotny wpływ na jego funkcjonowanie, to dla mnie ważna i cenna postawa obywatelska – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Niestety, nie ma możliwości zrealizowania chociażby tych spraw, gdzie nie jesteśmy jako gmina właścicielem. Jednak staraliśmy się, by skierować do realizacji jak najwięcej takich zadań, które będą służyć większej grupie mieszkańców.

Szczegóły na stronie UM w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group