Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budżet obywatelski w Świdnicy – głosowanie trwało dłużej

Niedziela, 12 stycznia 2014, 18:40
Aktualizacja: 18:41
Autor: red.
Świdnica: Budżet obywatelski w Świdnicy – głosowanie trwało dłużej
Fot. UM Świdnica
Niedzielne głosowanie na budżet obywatelski zakończone. Trwało dłużej, niż planowano, ze względu na bardzo dużą frekwencję. Frekwencja z każdym dniem była większa, a liczba osób zainteresowanych oddaniem głosu lawinowo narosła do tego stopnia, że w niedzielę ok. południa, w części lokali wyborczych pojawiły się kłopoty z dostępnością kart do głosowania.

W piątek pobrało karty 1.071 osób, w sobotę 1.591. Natomiast liczba kart wydanych komisjom do głosowania w niedzielę przekroczyła 3.800 kompletów. Oznacza to, że w niedzielę frekwencja była większa niż łącznie w ciągu pierwszych dwóch dni głosowania. Spodziewaliśmy się większej liczby głosujących w niedzielę, dlatego już rano przekazaliśmy 2.400 kompletów. Kumulacja świdniczan, którzy przyszli do lokali w ostatnich godzinach jednak przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Spowodowało to spore kolejki – mówi Ireneusz Pałac, przewodniczący Miejskiej komisji głosowania na budżet obywatelski. – Te niedogodności, za które przepraszamy, staraliśmy się rozwiązać w ten sposób, że w porozumieniu z szefami komisji głosowania w dzielnicach, przedłużyliśmy czas głosowania, tak żeby wszystkie osoby oczekujące miały taką możliwość.

W większości lokali głosowanie zakończyło się ok. godz. 15.30, w Okręgu nr 4 Osiedle Młodych o godz. 16.00. W związku z tym wstępne wyniki zbiorcze głosowania będą znane w nocy.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group