Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Buków zwycięzcą Turnieju Wsi

Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 14:29
Aktualizacja: 14:31
Autor: red
Wierzbna: Buków zwycięzcą Turnieju Wsi
Fot. UM Żarów
Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niebanalne konkurencje. Jedenaście sołectw stanęło w tym roku do boju o puchar najlepszego podczas Turnieju Wsi.

Każdy zespół pokazał się z jak najlepszej strony, jednak nie brakowało ostrej rywalizacji.
Zwyciężyła drużyna z Bukowa, która pokonała swoich rywali z Mikoszowej, Wierzbnej, Bożanowa, Łażan, Gołaszyc, Mrowin, Pożarzyska, Pyszczyna, Mielęcina i Kalna.
- Siła, technika, a pewnie i odrobina szczęścia zadecydowały o sukcesie naszej drużyny - mówi reprezentant Bukowa radny Waldemar Ganczarek. I dodaje. - Gratulujemy pozostałym uczestnikom turnieju, bo wszyscy byli zaangażowani i z uporem pracowali na zwycięstwo swojej drużyny. Najważniejsza była dobra zabawa.
Tegoroczne zawody sołeckie rozegrane zostały podczas festynu wiejskiego w Wierzbnej. W przygotowaniu wiejskiej zabawy zaangażowali się mieszkańcy tej miejscowości. Nie zabrakło grillowanych przysmaków, słodkich pyszności, a przede wszystkim wspólnej rodzinnej integracji. Mieszkańcy zorganizowali także licytację zmywarki przekazanej przez zakład Electrolux z żarowskiej podstrefy ekonomicznej. Dochód z licytacji został przekazany na zakup umundurowania dla dzieci, które zasilą szeregi jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzbnej.
- Od wielu lat Turniej Wsi cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest organizowany z myślą o mieszkańcach, dostarcza niezapomnianych wrażeń, bawi, wzbudza wiele emocji, a nierzadko nawet wyciska krople potu. Poświęcenie i oddanie było także widać w trakcie tegorocznego turnieju - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach. Były to kręcioła i strzał na bramkę, bicie piany, slalom z taczką, rzut beretem z antenką, narty i rzut jajkiem do partnera.

Wyniki TURNIEJU WSI:

I miejsce: Buków (54 pkt)
II miejsce: Mikoszowa (53 pkt)
III miejsce: Wierzbna (48 pkt)
IV miejsce: Bożanów (44 pkt)
V miejsce ex aequo: Łażany i Gołaszyce (po 33 pkt)
VI miejsce: Mrowiny (28 pkt)
VII: Pożarzysko (27 pkt)
VIII: Pyszczyn (25 pkt)
IX: Mielęcin (18 pkt)
X: Kalno (14 pkt)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group