Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bunt w poprawczaku i ucieczka!

Środa, 20 listopada 2013, 11:42
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2013, 1:27
Autor: red.
Świdnica: Bunt w poprawczaku i ucieczka!
Fot. KPP Świdnica
Chwile grozy przeżył wychowawca świdnickiego poprawczaka. Dwóch wychowanków przystawiając mu nożyczki do szyi zagroziło ich użyciem, gdy nie zostaną spełnione ich żądania. W zamian za uwolnienie zakładnika zażądali samochodu z pełnym bakiem.

Dwóch wychowanków Zakładu Poprawczego w Świdnicy wtargnęło do pomieszczenia, w którym przebywał wychowawca. Z biurka zabrali nożyczki, które przyłożyli do szyi wychowawcy, biorąc go jako zakładnika. Zamykają się w pokoju wychowawcy grożąc użyciem nożyczek, żądają podstawienia samochodu z pełnym bakiem. W chwili gdy wychowankowie wraz z zakładnikiem prowadzą negocjacje, inni podpalają kosz na śmieci. W momencie zaistnienia pożaru czterech wychowanków wykorzystuje zamieszanie i ucieka poza teren Zakładu Poprawczego.

W pokoju, w którym zamknęli się zbuntowani wychowankowie z zakładnikiem przez radio trwają rozmowy z policyjnym negocjatorem. Żądania buntowników mają zostać spełnione w ciągu godziny. Porywacze są nieustępliwi. Żądania ich zostają spełnione. Podstawiony zostaje samochód. Gdy wychodzą z budynku z zakładnikiem, trzymając nożyczki przystawione do jego szyi zostają obezwładnieni i zatrzymani przez policyjnych antyterrorystów, którzy przy użyciu materiałów pirotechnicznych hukowych odbijają zakładnika i obezwładniają wychowanków.

Za zbiegłymi czterema wychowankami policjanci prowadzą poszukiwania, dwóch z nich zostaje rozpoznanych i zatrzymanych przez policjantów na terenie Świdnicy. W chwili otrzymania informacji o uciekinierach, na drogach wyjazdowych ze Świdnicy zostają ustawione posterunki blokadowe. Na jednym z nich w Pszennie zostają zatrzymani dwaj pozostali uciekinierzy.

Tak wyglądały ćwiczenia przeprowadzone na terenie Zakładu Poprawczego w Świdnicy oraz na terenie Miasta i Gminy Świdnica, pod kryptonimem "BUNT 2013", których zadaniem było sprawdzenie zasad współdziałania w warunkach sytuacji kryzysowej służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców powiatu świdnickiego.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group