Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burkatów: Burkatów walczy o tytuł najpiękniejszej wsi dolnośląskiej

Piątek, 9 sierpnia 2013, 12:31
Aktualizacja: 16:54
Autor: red.
Po raz piąty Samorząd Województwa Dolnośląskiego oceni wsie w ramach konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2013”. W tym roku o miano najpiękniejszej wsi pretenduje z gminy Świdnica – sołectwo Burkatów.

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”, realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich, to jeden z elementów wsparcia przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Opierając się na założeniu, iż na wsi najlepiej działa zdrowa rywalizacja oparta na dobrym przykładzie - konkurs sprawia, iż wsie mobilizując się realizują przedsięwzięcia, które w innej sytuacji by nie powstały lub ich zakres byłby znacznie mniejszy.

Tegoroczna edycja Konkursu zorganizowana została w IV kategoriach:
1. „Najpiękniejsza Wieś”
2. „Najpiękniejsza Zagroda”
3. „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi”
4. „Najlepszy start w Odnowie Wsi”.

Cieszy nas, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez władze województwa dolnośląskiego. Jest to znak, że praca społeczna, którą wykonują mieszkańcy i organizacje pozarządowe działające w naszych sołectwach zostały zauważone również poza granicami naszej gminy – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

W roku 2010 roku III miejsce w konkursie na najpiękniejszą wieś dolnośląską jury konkursu przyznało miejscowości Bystrzyca Górna. Wśród wyróżnionych w kategorii „„Najpiękniejsza Zagroda” znalazło się gospodarstwo Piotra Gancarczyka z Witoszowa Dolnego. Rok później sołectwo Bystrzyca Górna powtórzyło swój sukces plasując się na II miejscu jako najpiękniejsza dolnośląska wieś. W 2012 roku Bystrzyca Górna otrzymała wyróżnienie. Kto spośród 44 wsi, które zgłosiły się w tym roku do konkursu znajdzie się na podium, o tym przekonamy się we wrześniu br.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group