Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 525
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Burmistrz spotkał się z mieszkańcami Mrowin

Niedziela, 4 grudnia 2016, 17:51
Autor: red
Mrowiny: Burmistrz spotkał się z mieszkańcami Mrowin
Fot. UM Żarów
To rodzice i mieszkańcy wsi zadecydują, jak funkcjonować będzie Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach od 1 września 2017 roku.

W związku z planowaną reformą oświaty, burmistrz Leszek Michalak spotkał się z rodzicami i mieszkańcami Mrowin, aby przedstawić nową koncepcję organizacji placówki.

Rodzice do wyboru mają dwa warianty. Pierwszy z nich zakłada przekształcenie szkoły w filię Szkoły Podstawowej w Żarowie i objęcie klas I-VI wraz z oddziałem przedszkolnym. Druga alternatywa to przekształcenie Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w szkołę podstawową I-VIII z oddziałem przedszkolnym. O tym, w jakim systemie, od nowego roku szkolnego funkcjonować będzie szkoła w Mrowinach zadecydują sami rodzice. Podczas spotkania otrzymali ankiety, w którym będą mogli dokonać wybranego przez siebie nowego modelu szkoły.
- Ani przez chwilę nie istniała opcja, żeby tę szkołę zamknąć. Pojawił się tylko problem, jak dostosować funkcjonowanie szkoły do dzisiejszych realiów prawnych. Za to odpowiadam jako burmistrz, a za chwilę, na podstawie wypracowanego materiału, Rada Miejska będzie musiała podjąć decyzje. Dziś przedstawiamy Państwa dwa najbardziej realne warianty funkcjonowania szkoły w Mrowinach. Dlatego tak ważny jest dla nas Państwa głos w tej sprawie. To Wy, drodzy rodzice i Wasze dzieci znacie to miejsce najlepiej. I to Wy powinniście dokonać wyboru, w jakim modelu szkoły chcecie, aby Wasze dzieci mogły się uczyć - mówił podczas spotkania burmistrz Leszek Michalak.

O dotychczasowym funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach mówili także dyrektorzy tej placówki: Barbara Nowak i były dyrektor Roman Konieczny.
- Jestem dyrektorem tej szkoły zaledwie od września, jednak już mogę jednoznacznie stwierdzić, że była, jest i będzie to szkoła tętniąca życiem, zarówno życiem uczniów, rodziców, jak i całej społeczności Mrowin - podkreślała dyrektor szkoły Barbara Nowak.

Historię powstania szkoły w pigułce przedstawił również były dyrektor, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.
- Jestem osobiście związany z tą szkołą jako rodzic, były dyrektor i radny Rady Miejskiej. To w tej szkole wychowujemy naszych uczniów, przekazujemy im wiedzę i umiejętności, aby potem mogli poradzić sobie na wyższych szczeblach edukacyjnych. W 2008 roku nadaliśmy szkole imię Anny Jenke, szkoła otrzymała sztandar, nasza absolwentka napisała słowa hymnu. Rozbudowujemy tą szkołę i remontujemy. Dziś prosimy Was rodziców o przemyślane decyzje, na podstawie których będziemy mogli podjąć dalsze kroki.

W sali świetlicy, gdzie odbywało się spotkanie z rodzicami oraz mieszkańcami wsi nie zabrakło także reprezentanta Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej Łukasza Apołenisa, przedstawiciela radnych powiatu świdnickiego Barbary Burak, członków Towarzystwa Anny Jenke, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie Krystyny Domańskiej oraz sołtysa Mrowin Krystyny Popek.

Rodzice mają czas do poniedziałku, aby wrzucić do urny pozostawionej w Szkole Podstawowej w Mrowinach swoją decyzję. Ci, którzy nie byli obecni na spotkaniu także mogą się w tej sprawie wypowiedzieć i pobrać ankietę ze szkolnej placówki, przy ul. Wojska Polskiego 43 w Mrowinach. W poniedziałek ankiety trafią do Urzędu Miejskiego w Żarowie. Zostaną następnie omówione na obradach Komisji ds. Oświaty i Kultury Rady Miejskiej.

Kolejne konsultacje z rodzicami zostały zaplanowane na poniedziałek, 5 grudnia. Tym razem burmistrz Leszek Michalak spotka się z mieszkańcami Imbramowic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group