Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Burmistrz wyjaśnia

Czwartek, 21 maja 2020, 17:42
Aktualizacja: Piątek, 22 maja 2020, 8:44
Autor: red
Świebodzice: Burmistrz wyjaśnia
Fot. UM Świebodzice
– W nawiązaniu do wypowiedzi radnych Rady Miejskiej Klubu Wspólne Świebodzice wygłoszonych na sesji Rady Miejskiej dnia 18 maja 2020r. dotyczących dalszego funkcjonowania Przedszkola Niepublicznego Koniczynka w Świebodzicach pragnę wyjaśnić rodzicom oraz wszystkim zainteresowanym funkcjonowaniem placówki , następującą kwestię – informuje burmistrz Świebodzic Paweł Ozga.

Pani Katarzyna Tomańska prowadzi w/w przedszkole w lokalu będącym własnością Gminy Świebodzice,

umowa najmu z Gminą Świebodzice zawarta była na okres 10 lat i obowiązywała do dnia 3 maja 2020r. (a nie na czas nieokreślony),

aneksem do umowy przedłużono umowę najmu jedynie do dnia 31 sierpnia 2020 r., tj. zakończenia roku szkolnego 2019/2020 r.

Pani Katarzyna Tomańska miała pełną świadomość, że umowa najmu nie zostanie przedłużona z uwagi na fakt, że gmina w tym lokalu zamierza utworzyć placówkę publiczną (do roku 2000 funkcjonowało w tym obiekcie przedszkole publiczne). W tym momencie działanie jednostronne K. Tomańskiej dot. przedłużenia umowy najmu, nie znajduje oparcia w świetle obowiązujących nas przepisów prawa. Poinformowano Panią K.Tomańską, aby podjęła działania zmierzające do przeniesienia od 1 wrzenia 2020 r. dzieci do innego obiektu. W nawiązaniu do tych informacji w miesiącu lutym br. Pani Tomańska przekazała informację Komisji Oświaty i Wychowania podczas jej wizytacji w przedszkolu, że dysponuje już nowym lokalem.

Chciałbym podkreślić, że gmina nie likwiduje Przedszkola Niepublicznego Koniczynka, bo nie ma takich możliwości prawnych. Nie jest jego organem prowadzącym, a tylko ten organ może dokonać likwidacji.

Pragnę poinformować, że w sytuacji panującej pandemii COVID -19, nie funkcjonowały żadne placówki oświatowe. Nauczanie odbywało się zdalnie. Nie było możliwości wstępu na placówki oraz dokonywanie jakichkolwiek zmian w organizacji pracy szkół i przedszkoli.

Trudno zatem było przenosić dzieci z przedszkola Koniczynka do innych placówek i organizować kształcenie i opiekę kiedy one w tym czasie nie uczęszczały do przedszkola i nie wiadomo było kiedy powrócą.

Ponadto informuję, że zaproponowany przeze mnie harmonogram działań związanych z przejęciem budynku, remontem placówki i ponownym uruchomieniem jest w moim przekonaniu najbardziej optymalny i racjonalny.

Mając powyższe na względzie pragnę zaznaczyć, że wszystkim moim działaniom związanym z zapewnieniem opieki dzieciom, zawsze kierowałem się ich dobrem. Chciałbym wszystkim zapewnić jak najbardziej optymalne warunki pobytu w placówkach.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group