Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Burmistrz z absolutorium

Środa, 3 lipca 2019, 9:21
Aktualizacja: 9:27
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Burmistrz z absolutorium
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Na czerwcowej sesji radni zajmowali się oceną minionego – 2018 roku oraz wykonaniem ubiegłorocznego budżetu gminy.
W tym roku po raz pierwszy zaczęły obowiązywać przepisy na mocy których wójtowie, burmistrzowi i prezydenci miast przedstawiają „raport o stanie gminy”.

Przepisy ustawowe nie precyzują jednak do jakich zagadnień i w jakim wymiarze ma się odnosić w/w dokument. Raport o stanie gminy Jaworzyna Śląska odnosił się do najistotniejszych obszarów działania burmistrza, pracowników urzędu oraz jednostek organizacyjnych. Dużą uwagę w przedstawionym dokumencie poświęcono realizowanym w 2018 r. inwestycjom.

Po przedstawieniu przez burmistrza raportu odbyła się debata nad jego treścią. Głosy jakie padały w trakcie debaty w większości bardzo pozytywnie odnosiły się do stanu gminy. Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Artur Nazimek zauważył, że rok 2018 był dla gminy historyczny, bowiem nie było w historii gminy po 1989 r. okresu tak intensywnego w zakresie zrealizowanych inwestycji. Zauważył również, że zasadnicza ich część była w głównej mierze finansowana z udziałem pozyskanych środków zewnętrznych. Przedstawione w debacie argumenty a przede wszystkim wynikające z raportu fakty zyskały pozytywną ocenę radnych, którzy udzielili burmistrzowi wotum zaufania.

W dalszej kolejności ocenione zostało sprawozdanie finansowe za 2018, które podlega dodatkowo kontroli przez Regionalną Izbę Obrachunkową sprawująca nadzór nad gminami w zakresie prowadzenia przez nie polityki finansowej. Ocena tego organu oraz radnych były pozytywne, co przełożyło się na podjęcie uchwał w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego oraz udzielenia burmistrzowi absolutorium.

Na zakończenie burmistrz podziękował za okazane zaufanie i podkreślił, że to, co udało się osiągnąć jest zasługą pracy całego zespołu, m.in.: pracowników urzędu i jednostek gminnych, radnych oraz sołtysów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group