Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Burmistrz z absolutorium

Wtorek, 8 czerwca 2021, 13:31
Autor: red
Strzegom: Burmistrz z absolutorium
Fot. UM Strzegom
Radni Rady Miejskiej w Strzegomiu udzielili burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie absolutorium (20 głosów „za”, 1 osoba nieobecna) z tytułu wykonania budżetu za 2020 r. oraz wotum zaufania (20 głosów „za”, 1 osoba nieobecna) za realizację zadań określonych w „Raporcie o stanie gminy za 2020 r.”. Sesja odbyła się w ostatni poniedziałek, 7 czerwca br., w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Wszyscy radni zgodnie podkreślali, że ubiegły rok był niezwykle trudny ze względu na pandemię koronawirusa, ale gminie Strzegom udało się przejść przez ten okres bez większych problemów. Dotyczy to m.in. realizacji wielu inwestycji, dzięki którym podniósł się poziom życia naszych mieszkańców. Wiele z nich było zrealizowanych ze środków Unii Europejskiej. Warto wspomnieć, że gmina udzieliła w 2020 r. wsparcia przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID - 19. W tak trudnej sytuacji nie pozostawiono bez pomocy nauczycieli i uczniów. Tym ostatnim przekazano niezbędny sprzęt komputerowy do nauki zdalnej. - To był niezwykle trudny rok, który nas wszystkich zaskoczył, ale wspólnymi siłami daliśmy radę! – podkreślał w trakcie obrad burmistrz Zbigniew Suchyta.

Lista zrealizowanych inwestycji w ubiegłym roku jest długa. Najważniejsze z nich to: przebudowa ul. Olszowej w Strzegomiu (kolejny etap), budowa ciągu pieszo-rowerowego Strzegom-Wieśnica, przebudowa ul. 3 Maja i ul. Strzelniczej w Strzegomiu, budowa dróg do gruntów rolnych w Stanowicach i Godzieszówku, rozpoczęcie modernizacji Fortu Gaj, przebudowa Warsztatu Terapii Zajęciowej, zakończenie budowy „Gwiezdnego podwórka” w PSP nr 2, oddanie do użytku dirt-parku, placów zabaw na OSiR-ze, w Goczałkowie Górnym i w Wieśnicy, organizacja komunikacji gminnej, przebudowa świetlicy wiejskiej w Modlęcinie (utworzenie Centrum Sztuk Wizualnych), centrum Jaroszowa i zabytkowej bramy w Stanowicach, a także rozpoczęcie budowy tak długo oczekiwanej remizy strażackiej w Tomkowicach. Dynamika zmian w naszej gminie była duża, nic więc dziwnego, że wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi. Odczytano również pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu oraz Komisji Rewizyjnej strzegomskiej rady. Warto dodać, że burmistrz przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu w formie ciekawej i łatwej w odbiorze prezentacji multimedialnej, którą można obejrzeć na stronie www.strzegom.pl i w mediach społecznościowych.

Od dwóch lat wójt, burmistrz, prezydent miasta ma obowiązek przedstawienia raportu o stanie gminy na sesji absolutoryjnej. Początek obrad stał pod znakiem debaty strzegomskich radnych nad „Raportem o stanie gminy za 2020 rok”. Raport obejmował podsumowanie działalności burmistrza w poprzednim roku, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady miejskiej i budżetu obywatelskiego. Po zakończeniu dyskusji radni jednogłośnie podjęli uchwałę ws. udzielenia Zbigniewowi Suchycie wotum zaufania.

Polecamy zapoznać się z prezentacją, która w czytelny i interesujący sposób ukazuje sprawozdanie budżetowe gminy Strzegom za rok 2020 r.
https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-gminy/strzegom/2020
Poniżej również prezentacja tegorocznego budżetu:
https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-gminy/strzegom/2021

Budżet 2020 r.

dochody ogółem: 142 269 451,62 zł
wydatki ogółem: 132 718 172,59 zł
wydatki na inwestycje: 15 143 430,97 zł (11% wydatków)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group