Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Świat: „Busem Przez Świat” – kierunek Australia

Wtorek, 26 listopada 2013, 14:24
Aktualizacja: 14:25
Autor: red.
Świdnica/Świat: „Busem Przez Świat” – kierunek Australia
Fot. organizator
We wtorek ze Świdnicy wyrusza ekipa „Busem Przez Świat” na swoją dziewiątą wyprawę. Kierunek docelowy to Australia. Miasto Świdnica wspiera podróżników od lat, co podkreślał jej organizator Karol Lewandowski.

To nasza najtrudniejsza i najdalsza wyprawa. W sumie odwiedziliśmy 33 państwa, w cztery lata, podczas ośmiu wypraw na trzech kontynentach. Teraz spotkamy najbardziej ekstremalne warunki i upał dochodzący do 50 stopni,
a także porę deszczową. Do tego dojdzie najbardziej jadowita fauna na świecie
– wyliczał Karol Lewandowski, podczas ostatniej konferencji prasowej przed wyjazdem.

W ramach wyprawy „Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014” wiekowy bus na świdnickich tablicach (już jest na miejscu) przejedzie ponad 25.000 km przez Australię i Nową Zelandię.

Pięcioosobową ekipę tworzą: Karol Lewandowski (Świdnica), Wojtek Lewandowski (Świdnica), Aleksandra Ślusarczyk (Kielce), Tomasz Nowacki (Poznań) i Daniel Tkaczyk (Wrocław).

Ekipa podróżników daje sporą dawkę optymizmu i energii, a swoimi pomysłami zarażają też innych. Pokazują młodym ludziom, że można mieć marzenia w dodatku globalne i samemu je realizować. Trzeba mieć chęć i wolę walki. Ilość sponsorów jest imponująca i pomaga w realizacji marzeń, my też swoją cegiełkę dokładamy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Więcej informacji o projekcie: www.busemprzezswiat.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group