Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: By było bezpieczniej

Piątek, 17 listopada 2017, 7:33
Autor: red
Świebodzice: By było bezpieczniej
Fot. UM Świebodzice
Ostatnie tygodnie przyniosły serię nieszczęśliwych zdarzeń na przebiegającej obrzeżami Świebodzic drodze krajowej nr 35, w wyniku których życie straciło dwóch kierujących pojazdami.

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących tym odcinkiem, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wystąpił z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - zarządcy drogi, o podjęcie niezbędnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na trasie.

Odcinek, na którym 27 października oraz 13 listopada doszło do dramatycznych zdarzeń, to intensywnie użytkowany fragment obsługujący ruch ze Świebodzic w kierunku Wałbrzycha i Świdnicy, i dalej - w kierunku Republiki Czeskiej oraz Wrocławia, z którego w równej mierze korzystają samochody osobowe i ciężarowe.

- Dramatyczne zdarzenia muszą wywołać refleksję zarządcy i pociągnąć za nią konkretne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa - mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Droga nr 35 komunikuje nasze miasto z najbliższymi sąsiadami, jest uczęszczana codziennie przez setki kierujących, w tym mieszkańców i dlatego priorytetem są działania zmierzające do zredukowania niebezpieczeństwa.

We wniosku wystosowanym przez Burmistrza do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poruszona została także kwestia wprowadzenia usprawnień w ruchu na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Łącznej, położonym w ciągu drogi krajowej nr 34, przebiegającej przez nasze miasto. To także miejsce, w którym od dawna dochodzi do stłuczek i kolizji, a w godzinach szczytu stanowi tzw. "wąskie gardło" komunikacyjne.

Chcąc uniknąć potencjalnych zagrożeń dla życia i zdrowia uczestników ruchu, władze samorządowe będą intensywnie monitorować reakcję GDDKiA na złożony wniosek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group