Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/region: Był sobie pies

Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 19:32
Aktualizacja: Wtorek, 24 stycznia 2012, 11:38
Autor: RED
Świdnica/region: Był sobie pies
Fot. użyczone
Był sobie pies. Dawniej wierny człowiekowi, ufny, zawsze przy jego boku gotów skoczyć za nim ogień. Ale nic nie może przecież wiecznie trwać...

Zaczęły się wakacje, sezon wyjazdów i sezon nasilonych porzuceń psów. Ten idealny i jakże wierny pies wylądował w lesie... Przez kilka miesięcy pies musiał radzić sobie w kompletnej dziczy. Za towarzysza mając jedynie zagubienie, samotność i wrogi mu las.

Pies trafił do schroniska w listopadzie. Jedna łapa trzymana w górze, widać że po wypadku. Sprawiała mu ból... Oprócz tego wychudzenie i setki kleszczy spacerujących swobodnie po ciele psa. Nie, to nie jest normalny stan zwierzęcia.

Po konsultacji z weterynarzem okazało się, iż łapa jest nie do uratowania. Wskutek starego, źle zrośniętego złamania pies zaprzestał używania łapy wskutek bólu, a to znowu spowodowało zanik mięśni w łopatce. Łapa została amputowana.

To tutaj wolontariusze nadali mu imię – SZAFIR. Jaki ma związek szlachetny kamień z tym psem? Chodzi o jego magiczny błysk w oku, który przykuwa uwagę. Ale również po prostu chcemy przywrócić jego dawną świetność, bo na to zasłużył.

Jaki jest Szafir?
Pies ma około 6 lat. To duży, owczarkowaty pies.
Zachowuje czystość. Wie co ma zrobić na spacerze. Ale jest nieufny wobec człowieka... To nie jest kanapowy piesek. To pies z bagażem doświadczeń. Nie dla pierwszej, lepszej osoby.
Jakiego domu szukamy?
U odpowiedzialnej osoby, która podejmie się nad nim opieki i brak prawej, przedniej łapy nie będzie dla niej przeszkodą. Przecież to, że ma trzy łapy nie dyskwalifikuje go z walki o ciepły dom!

Jeżeli chcesz adoptować, dowiedzieć się więcej, lub zaoferować swoją pomoc dla Szafira skontaktuj się z nami!

Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych
Os. Białe 7
Uciechów
58-203 Dzierżoniów
tel. 510 433 322, 889 137 137
e-mail: schronisko-uciechow@31.pl

Szafir ma komplet szczepień. Pomożemy w jego transporcie do domu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group