Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Byli piłkarze z klubów polskiej ekstraklasy spotkali się z młodymi adeptami futbolu

Środa, 21 listopada 2012, 16:03
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2012, 19:23
Autor: MDvR
Świdnica: Byli piłkarze z klubów polskiej ekstraklasy spotkali się z młodymi adeptami futbolu
Fot. red.
Agencja Sportowa AS35 Remigiusz Jezierski & Dariusz Sztylka, a także Jarosław Lato sprawili ogromną frajdę młodym fanom piłki nożnej. Byli zawodnicy występujący w wielu klubach polskiej ekstraklasy przeprowadzili we wtorek 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy warsztaty piłkarskie.

Rozpoczęło się od części teoretycznej. Goście opowiadali dzieciom o swoich początkach, pasji do piłki nożnej i ciężkiej pracy, dzięki której zaszli tak daleko. – W piłkę zacząłem grać późno, bo w wieku 14 lat, wcześniej miałem problemy z biodrami, dzięki dużej motywacji i ciężkiej pracy udało mi się jednak zagrać w uznanych polskich klubach – mówił Remigiusz Jezierski.. O zaangażowaniu wspominał też Jarosław Lato - Przechodząc ze Stali Świdnica do Lechii Dzierżoniów bardzo często na treningi dojeżdżałem kilkanaście kilometrów rowerem. Później grając już w Śląsku Wrocław zostawaliśmy z Remigiuszem Jezierskim po treningu, by dalej ćwiczyć.

Piłkarze wspominali również o edukacji twierdząc, że na wszystko jest czas i można pogodzić pasję z nauką. – Mamy taki apel do najmłodszych, bardzo Was proszę uczcie się języków, bo to jest niezwykle ważne. Grając w Izraelu zdałem sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to ważne. W przyszłości niektórzy z Was będą zapewne grali w turniejach, na które przyjadą również obcokrajowy, przełamujmy te bariery językowe – apelował Remigiusz Jezierski.

Dzieci mogły zobaczyć jeszcze kilka filmików na temat treningu młodych piłkarzy, a następnie wspólnie z zawodnikami wziąć udział w części praktycznej na nowym Orliku przy SP 6.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group