Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Było kulturalnie

Sobota, 2 września 2023, 13:51
Autor: red
Świebodzice: Było kulturalnie
Fot. UM Świebodzice
Bardzo dobra współpraca Miasta Świebodzice ze Stowarzyszeniem Operetka Wrocławska zaowocowała realizacją dwóch wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

Do Świebodzic przyjechał Wrocławski Chór Seniora. W imieniu gospodarza Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi artyści zostali powitani w Ratuszu Miejskim przez Zastępcę Burmistrza Tobiasza Wysoczańskiego oraz Sekretarz Miasta Sabinę Cebulę.

Zastępca Burmistrza Miasta wyraził słowa uznania i podziękowania za przyjazd Chóru do Świebodzic, ponadto opowiedział o historii naszego miasta oraz o bieżącej działalności samorządu. Seniorzy zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem, ufundowanym przez lokalną piekarnię Mirosławy Szymańskiej. Otrzymali także torby promujące miasto oraz mapy, następnie wszyscy udali się przed Ratusz, aby wykonać pamiątkowe wspólne zdjęcie.
Zaraz po wizycie członków Chóru zabrała na wycieczkę historyczną do Kościoła pw. św. Mikołaja lokalna miłośniczka miasta Róża Stolarczyk. Seniorzy zostali serdecznie przyjęci przez Dziekana Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcza Parafii pw. św. Mikołaja Józefa Siemasza.

Punktualnie o godz. 16:00 Wrocławski Chór Seniora dał świetny występ w Szkole Podstawowej nr 3, który pierwotnie zaplanowany był w Rynku, jednak w związku z niestabilną pogodą odbył się w hali sportowej SP nr 3.
Warto podkreślić, że ostatnio nagrywał teledysk z cenionym artystą Dawidem Podsiadło. Chór występował pod przewodnictwem Tomasza Maleszewskiego.

Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco. Artyści odwdzięczyli się kilkoma bisami.
W występie uczestniczył Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, Kierownik Klubu Senior+ Agata Koperska oraz Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wraz z członkami Klubu oraz Związku.
Na koniec Radny Rady Miejskiej podziękował artystom za piękny koncert wręczając kosz wypełniony słodkościami z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A.

Drugi koncert odbył się punktualnie o godzinie 18:00, przed publicznością wystąpiła Operetka Wrocławska w klimacie lat 20 i 30. Występ artystyczny był możliwy dzięki przyznanej dotacji z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu Kultury.
Najlepszym przykładem tego, że takie zadania powinny być dofinansowywane była frekwencja publiczności na występie. Artyści pod kierunkiem Szefa zespołu Michała Maliszewskiego dali świetny pokaz umiejętności artystycznych, śpiewając i tańcząc. W występie uczestniczyła Sekretarz Miasta Sabina Cebula, która powitała wszystkich w imieniu Burmistrza Miasta Pawła Ozgi, także w tym wydarzeniu uczestniczył Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec oraz Kierownik Klubu Senior+ Agata Koperska. Śmiało można powiedzieć, że publiczność świetnie się bawiła, oddając wdzięczność artystom poprzez wspólny taniec i śpiew. Nie obyło się bez długich i oczekiwanych przez Świebodziczan bisów.
Na zakończenie Operetka Wrocławska otrzymała od Burmistrza Miasta Pawła Ozgi zaproszenie do Świebodzic na kolejną odsłonę tego pięknego wydarzenia. Sekretarz Miasta Sabina Cebula oraz Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec wręczył artystom słodkości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group