Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Były lider Oddziału Zamkniętego w Żarowie

Czwartek, 18 grudnia 2014, 11:02
Aktualizacja: 14:03
Autor: red.
Żarów: Były lider Oddziału Zamkniętego w Żarowie
Fot. UM Żarów
Idol dzisiejszych czterdziestolatków opowiadał i śpiewał młodszemu pokoleniu o swoim życiu i pułapkach, jakie niosą za sobą uzależnienia. Jarosław Wajk były wokalista kultowego zespołu Oddział Zamknięty w środę, 17 grudnia spotkał się z żarowską młodzieżą.

Przyjechał do nich ze swoim recitalem słowno-muzycznym "Jutro jest … wtedy pochylisz się nad sobą … i wzbudził duże zainteresowanie. Opowiadał historię swojego życia, mówił o sobie i swoich kolegach muzykach, których losy różnie się potoczyły. Jedni z nich potrafili w porę się zatrzymać, a drudzy spadli na samo dno. - Pamiętam Ryśka Riedla, chudego, zmęczonego, bezzębnego i naćpanego najlepszego polskiego wokalistę. Stał tak na scenie podczas koncertu i praktycznie nie istniał. Widziałem też jego małego syna, który na każde zawołanie ojca biegał do dilerów po prochy dla niego, czasem kursował między Katowicami a Sopotem - wspominał Wajk. - Wtedy było mi to zupełnie obojętne, teraz bardzo tego żałuje.

Jarosław Wajk odszedł z zespołu u szczytu swojej zawodowej kariery. Od kilku lat swoimi przeżyciami dzieli się z młodzieżą. Znany wokalista, autor tekstów i kompozytor śpiewa i opowiada im o swoich ciężkich doświadczeniach, sławie i walce z nałogiem. Był u szczytu kariery, gdy zwątpił w swoje ideały. Zorientował się, że skręcił w ślepą uliczkę, z której trudno będzie się wydostać. Jednak udało się. Dziś ma odwagę opowiadać o tym, co przeżył. - Mam nadzieję, że w ten sposób pomogę młodym ludziom w porę się opamiętać - mówił Jarosław Wajk, były lider "Oddziału Zamkniętego", podczas spotkania z młodzieżą w żarowskim gimnazjum.

Spotkanie zorganizował żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group