Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Cała Świdnica czyta!”

Piątek, 3 czerwca 2016, 15:19
Aktualizacja: 15:35
Autor: red
Świdnica: „Cała Świdnica czyta!”
Fot. UM Świdnica
W sobotę, 4 czerwca w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek rusza projekt czytelniczy „Cała Świdnica czyta!”.

Jego realizatorem będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy. Akcję promować będą dwie sympatyczne rodziny – Książków i Czytelników.
- Celem naszych działań będzie szeroko rozumiana promocja czytelnictwa wśród mieszkańców naszego miasta. Chcemy zachęcić świdniczan do aktywności kulturalnej, jaką jest czytanie – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Adriana Miara.

Projekt składa się z dwóch elementów:
- programu lojalnościowego pod nazwą „Indeks Czytelnika”, skierowanego dla najmłodszych czytelników w wieku od 6 do 12 lat. Każdy uczestnik programu otrzyma bezpłatny indeks, w którym będzie zbierał informacje na temat przeczytanych książek. Indeks będzie miał charakter zeszytu aktywności czytelniczej. Dzieci będą miały do zrealizowania szereg zadań np. przygotowanie recenzji przeczytanej książki, wykonanie ilustracji itp. Projekt trwać będzie do końca roku. Po jego zakończeniu wybrane zostaną najciekawsze indeksy, a ich autorzy zostaną nagrodzeni.

- akcji społecznej – „Cała Świdnica czyta”! Jej celem jest zachęcenie wszystkich do kontaktu z literaturą i przekonanie, że czytanie nie wychodzi z mody, a czytać może każdy bez względu na wiek, czy wykonywane zajęcie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group