Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1013
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Całkiem dorosła polityka w Młodzieżowej Radzie Ziemi Świdnickiej

Czwartek, 23 września 2010, 15:20
Aktualizacja: Piątek, 24 września 2010, 5:21
Autor: KO
Świdnica: Całkiem dorosła polityka w Młodzieżowej Radzie Ziemi Świdnickiej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Samorządowe wybory przed nami, ale te do młodzieżowej rady już zakończone – delegaci ze szkół ze Świdnicy i z powiatu dziś spotkali się na pierwszej sesji i wybrali swoje władze. Nie obyło się bez długich polemik.

Na pierwszej części posiedzenia obecni byli dorośli politycy. Prezydent Wojciech Murdzek powiedział młodym, że zależy mu na ich głosie.

- Nie przesadzajcie z podglądaniem dorosłych, bo dorośli popełniają wiele, wiele błędów – radził Michał Ossowski, przewodniczący „dorosłej” Rady Miejskiej w Świdnicy. Przewodniczący rady powiatu, Tadeusz Zawadzki, natomiast zaprosił osobę, która zostanie wybrana na szefa rady młodzieżowej, na najbliższą sesję w powiecie.

- Będę leciał hardkorem – zapowiedział Ryszard Wawryniewicz i swoje wystąpienie rozpoczął od wspomnień z organizacji uczniowskiej. A następnie ostrzegł młodych ludzi, że z pewnością ktoś z polityków na nich będzie naciskał.

Gdy samorządowcy opuścili salę narad, młodzież zabrała się za ustalanie składu prezydium i komisji rewizyjnej. Każdy kandydat musiał się zaprezentować, a następnie został wystawiony na ogień pytań koleżanek i kolegów. Były pytania o to, czy ktoś ma czas wolny, były też pytania natury technicznej (jak na przykład: „czym zajmuje się komisja rewizyjna?”), ale były też oskarżenia. Że ktoś się z kimś nie skontaktował, że kogoś nie było na spotkaniu w grupie młodych rajców. Pojawiło się nawet pytanie, czy jeden z kandydatów ma dziewczynę, ale szybko zostało cofnięte.

Po długich dyskusjach radni określili swoje typy w glosowaniu tajnym. W rezultacie prezesem Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej został Rafał Sikora, jego zastępcą Krzysztof Wilk, a pozostałymi członkami prezydium Aleksander Stefanienko, Michał Szewczyk i Agnieszka Zerka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group