Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolków/Kraj: Cartoon Network znalazł najbardziej zakręconą i kreatywną klasę w Polsce

Czwartek, 7 listopada 2013, 12:08
Aktualizacja: 12:11
Autor: red.
Bolków/Kraj: Cartoon Network znalazł najbardziej zakręconą i kreatywną klasę w Polsce
Fot. użyczone
Uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego z Bolkowa w woj. dolnośląskim pokazali Cartoon Network, że ich wyobraźnia nie zna granic, a poczucie humoru i różnorodność to ich największe atuty. Wspólnie ze swoją wychowawczynią Krystyną Janas stworzyli kolorowe dekoracje i kostiumy, które podbiły serca jury konkursu Cartoon Network, czyli całego zespołu pracującego nad serialem „Niesamowity świat Gumballa”, któremu przewodniczyli Ben Bocquelet – twórca serialu i Daniel Lennard, producent wykonawczy. Jury wybrało ich pracę konkursową z ponad 265 zgłoszeń przesłanych do stacji przez szkoły podstawowe z całego kraju.

- To najpiękniejsza rzecz jaką widziałem. To wspaniały konkurs i wszyscy byliśmy pod wrażeniem nakładu pracy oraz kreatywności każdej szkoły biorącej w nim udział. Serce bolało mnie przy wyborze jednego zwycięzcy. Chciałbym, aby wszyscy mogli wygrać - powiedział Ben Bocquelet twórca serial „Niesamowity świat Gumballa”.

„Niesamowity konkurs Gumballa” przeprowadzony przez Cartoon Network między 1 września a 14 października 2013r. zachęcał uczniów szkół podstawowych, by pokazali jak niezwykła i zakręcona jest ich klasa. Zadanie konkursowe polegało na tym, że uczniowie pod okiem nauczyciela mieli wykonać pomysłowe kostiumy i dekoracje w charakterze serialu „Niesamowity świat Gumballa”, który można oglądać we wtorki o 19:00 w Cartoon Network. Następnie uczniowie wraz z nauczycielem mieli zrobić sobie zdjęcie klasowe w stworzonych przebraniach i przesłać je do stacji przez stronę www.cartoonnetwork.pl/gumball-konkurs. W konkursie, którego celem była aktywizacja dziecięcej wyobraźni, promocja pracy w zespole i koleżeńskich postaw wzięło udział 265 klas ze szkół podstawowych z całej Polski.

Na uczniów ze zwycięskiej klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego z Bolkowa i ich nauczycielkę czekają przenośne odtwarzacze mp3 i gadżety szkolne z postaciami z serialu „Niesamowity świat Gumballa”. W konkursie wygrywa nie tylko klasa i nauczyciel, ale także szkoła, której zostanie wręczony aparat fotograficzny - lustrzanka cyfrowa.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia: uczniom klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie i uczniom klasy IV b ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Skulsku. Wyróżnieni otrzymają zestawy gadżetów od Cartoon Network.

„Niesamowity świat Gumballa” to wielokrotnie nagradzany serial animowany, który opowiada o przygodach 12-letniego niebieskiego kota Gumballa i jego najlepszego przyjaciela – złotej rybki Darwina. Serial cieszy się popularnością wśród dzieci na całym świecie. Nic dziwnego, w końcu rodzina i szkoła Gumballa są niesamowite. W dyrektorskim fotelu zasiada włochaty ślimak, a koledzy i koleżanki z klasy Gumballa prezentują pełną gamę charakterów i kształtów. Jest Penny – orzeszek fistaszkowy z porożem, Idaho – wesoły ziemniak, Carrie – wiecznie zmartwiony duszek, którego pragnie rozśmieszyć klasowy żartowniś Banana Joe. „Niesamowity świat Gumballa” można oglądać w Cartoon Network we wtorki o 19:00.

(Cartoon Network)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group