Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Cele fundacji

Wtorek, 20 października 2020, 11:50
Aktualizacja: 11:50
Autor: red
Świebodzice: Cele fundacji
Fot. UM Świebodzice
16 października, zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański spotkał się z założycielkami Centrum Edukacji Gerontologicznej: Martą Prucnal i Olgą Oskierko.

Panie opowiedziały czym jest ich fundacja oraz jakie cele realizuje. Spotkanie było okazją do rozmów o współpracy, nowych inicjatywach w działaniu na rzecz pozytywnego starzenia się, rozpowszechnianiu wiedzy wśród wszystkich pokoleń, aby od najmłodszych lat budować pozytywny wizerunek osoby starszej w społeczeństwie i wzmacniać czynniki, które mogą wpłynąć na polepszenie jakości życia seniorów obecnych i przyszłych.

Jak podkreśla współzałożycielka fundacji Marta Prucnal: „Ważne jest, aby edukacja gerontologiczna obejmowała cztery edukacyjno-wychowawcze obszary, kluczowe dla tej interdyscyplinarnej dziedziny, a mianowicie edukację dla starości, do starości, w starości i poprzez starość”.

Wizyta przebiegła w miłej, twórczej atmosferze, wypełnionej pomysłami na nowe inicjatywy i rozwiązania, które podniosą jakość życia świebodzickich seniorów w każdym aspekcie.

Misją fundacji Marty Prucnal i Olgi Oskierko jest edukacja gerontologiczna, będąca nie tylko merytorycznym warsztatem i przekazywaniem specjalistycznej wiedzy, ale również wzmacnianiem błahych z pozoru czynności, drobnych nawyków, postaw, które wpływają na pozytywną starość zarówno w sensie jednostkowym, jak i społecznym. Olga Oskierko dała poznać się mieszkańcom Świebodzic również, jako autorka zeszłorocznej, poruszającej wystawy „Portrety Pełcznicy”, opowiadającej niezwykłe historie seniorów zamieszkujących tę dzielnicę miasta.

Działania Centrum Edukacji Gerontologicznej kierowane są do wszystkich grup społecznych. Zarówno przez warsztaty zwiększające świadomość i przełamujące stereotypy na temat starzenia się dla osób młodych, jak i poradnictwo, doradztwo oraz aktywizację ludzi starszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group