Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Celem wyprawy – Zamek Chojnik

Środa, 10 kwietnia 2013, 12:41
Aktualizacja: 12:42
Autor: red.
Jelenia Góra: Celem wyprawy – Zamek Chojnik
Fot. użyczone
Zamek Chojnik położony jest nieopodal Jeleniej Góry–Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Zamek usytuowany jest na wysokości ponad 600 metrów n.p.m., dostępu do Zamku z jednej strony chroni 150–metrowe urwisko na dole którego znajduje się Piekielna Dolina. Warownia znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Ten trudno dostępny zamek to cel już VIII Rajdu Książęcego na który zaprasza Państwa Lokalna Organizacja Turystyczna.

- To już ósma edycja naszego rajdu na który serdecznie Państwa zapraszamy. Oprócz zwiedzania Zamku zaplanowaliśmy także wędrówkę górskimi szlakami – informuje organizator Marek Marczewski. i dodaje - Tradycyjnie spotykamy się na Pl. Św. Małgorzaty gdzie o godzinie 8:00 wyruszymy do Sobieszowa skąd wyruszymy na podbój Zamku Chojnik. Po zwiedzeniu obiektu wyruszymy w wędrówkę w kierunku Jagniątkowa przez Żelazny Most, Przełęcz Ludomira Różyckiego aż do domu G. Hauptmanna.

Koszt na jednego uczestnika wynosi 35 zł. W tym organizatorzy zapewniają przejazd, ubezpieczenie, profesjonalną obsługę przewodnicką, bilet wstępu, oraz drobne upominki stopień trudności trasy: średni (w skali: łatwy, średni, trudny).

Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem 74/852-02-90 lub drogą email it@um.swidnica.pl . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl . Zapisy trwają do 25 kwietnia. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group