Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1592

III-liga piłkarska: Celuloza Kostrzyn – Polonia Świdnica 1:2 (zapis relacji live)

Sobota, 10 września 2011, 16:06
Aktualizacja: 1:07
Piłkarze Polonii Świdnica odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie 2011/2012. Podopieczni Przemysława Malczyka pokonali na wyjeździe 2:1 Celulozę Kostrzyn nad Odrą.

Zapis relacji ze spotkania

Do rozpoczęcia spotkania kilka minut, podajemy składy obu ekip:

Celuloza: Dębiec, Osowski, Jankowski, Rajkiewicz, Latuszek, Hojka, Sobczak, Siembida, Anioł, Budzałek, Ryżyk. Na ławce: Marnysz, Strojny, Bednarek, Krupa, Łowicki, Kuśmierczyk, Wojtowicz

Polonia: Pierzga, P. Salamon, Bielski, Chmiel, Lato, Borowy, Filipczak, Szuba, Miętkiewicz, Tobiasz, Hajłasz. Na ławce: Stitou, M. Salamon, Łagiewka, Starczukowski, Śmiałowski, Goździejewski, Morawski

1’ – rozpoczynamy pierwszą połowę

3' - w polu karnym ewidentnie faulowany Filipczak, sędzia jednak nie wskazuje na jedenasty metr, daje za to żółtą kartkę naszemu zawodnikowi za symulowanie

19' - prowadzimy 1:0, dobrą wrzutkę w pole karne zamyka niezawodny Darek Filipczak

24' - zabójcza kontra biało-zielonych, Borowy dogrywa do Tobiasza, a ten w sytuacji sam na sam pokouje golkipera gości. Prowadzimy już 2:0!!!

43' - po wrzutce Filipczaka w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Miętkiewicz, jednak nie zdołał umieścić futbolówki w siatce.

45' - koniec pierwszej części gry, Polonia wygrywa 2:0!

46' - rozpoczynamy drugą połowę

47' - w dobrej sytuacji znalazł się Borowy, jednak jego uderzenie wyłapał golkiper miejscowych, w odpowiedzi poszła kontra gości. Budzałek w sytuacji sam na sam przeniósł jednak futbolówkę ponad bramką.

55' - bramka dla gospodarzy, Ryżyk nie daje szans Pierzdze strzelając z kilkunastu metrów. Celuloza - Polonia 1:2

70' - coraz wyraźniej atakują miejscowi, próbując zdobyć wyrównujące trafienie.

74' - po rzucie rożnym dla biało-zielonych piłka wpada do bramki Celulozy, sędzia odgwizduje jednak faul na bramkarzu.

Dokonaliśmy już trzech zmian (56' Łagiewka za Szubę, 63' Śmiałowski za Miętkiewicza i 69' Goździejewski za Hajłasza)

80' - zmiana w naszym zespole, za Borowego M. Salamon

90' - sędzia dolicza jeszcze trzy minuty, gramy spokojnie piłką i szanujemy ją, wynik wciąż korzystny dla nas - 2:1

93' - wygrywamy w Kostrzynie nad Odrą 2:1, zapisując na swoim koncie drugą wygraną w tym sezonie.

Żółte kartoniki w dzisiejszym spotkaniu obejrzeli: Filipczak, Miętkiewicz i Łagiewka