Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cenna lekcja historii i patriotyzmu

Wiadomości: Rogoźnica
Piątek, 17 kwietnia 2015, 9:20
Aktualizacja: 11:17
Autor: red.
Fot. użyczone
15 kwietnia br. w Muzeum Gross–Rosen w Rogoźnicy odbył się diecezjalny konkurs o obozie koncentracyjnym Gross–Rosen „KL GROSS–ROSEN (1940–1945) OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”.

Konkurs został zorganizowany przez księży dekanatu strzegomskiego na czele z ks. prałatem Markiem Babuśką i katechetów. Przebiegał on w trzech kategoriach: wiedzy, plastycznej, multimedialnej, obejmując swym zasięgiem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych diecezji świdnickiej (ponad 50 placówek oświatowych).

W kategorii plastycznej brali udział uczniowie klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej, natomiast młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miała możliwość wykazania się wiedzą o byłym hitlerowskim obozie koncentracyjnym Gross-Rosen i umiejętnościami informatycznymi - przygotowując prezentacje multimedialne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą dotyczącą historii obozu, a w pracach plastycznych i multimedialnych można było dostrzec pokaźny wachlarz inwencji twórczej w przedstawieniu tematyki konkursowej.

Zmagania konkursowe wyłoniły 39 laureatów z poszczególnych kategorii wiekowych. Finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody z rąk: ks. prałata Marka Babuśki, zastępcy dyrektora Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy Andrzeja Gwiazdy, animatora katechetów dekanatu strzegomskiego Ewy Miałkowskiej i kierownik działu oświatowego Muzeum Gross-Rosen - Grażyny Choptiany.

Nagrody zostały ufundowane przez ks. dziekana Marka Babuśkę, kapłanów dekanatu strzegomskiego oraz pracowników Muzeum Gross-Rosen.

Wszystkim laureatom gratulujemy, a opiekunom dziękujemy za włożony wkład pracy w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu, który stał się „cenną lekcją historii i patriotyzmu”.

Nagrodzeni - konkurs plastyczny

I m – ce:
Barbara Buczyk – Publiczna Szkła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, Strzegom, op. Krzysztof Mądrzak

II m – ce:
Malwina Ryż – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Strzegom, op. Agnieszka Marczak
Oliwia Stankiewicz – Publiczna Szkła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, op. Krzysztof Mądrzak

III m-ce:
Milena Chamera – Szkoła Podstawowa, Lutomia Dolna, op. Piotr Pieczątkiewicz
Julia Dziekońska – Szkoła Podstawowa nr 1 Pieszyce, op. ks. Paweł Reizer

Wyróżnienia:
Wiktoria Stankiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, Strzegom, op. Ewa Ciunowicz
Igor Węgrzyniak – Szkoła Podstawowa nr 6, Nowa Ruda, op. Mirosława Briń
Karolina Ćwikła – Miejska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, Jedlina Zdrój, op. Magdalena Wędzik
Michał Michalski – Szkoła Podstawowa nr 2 im Żołnierzy z Monte Cassino, Polanica Zdrój, op. s. Anna Korbaś
Martyna Sobolewska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Strzegom im. Kornela Makuszyńskiego, op. Izabella Kisły
Zuzanna Kawiak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jaroszowie, Jaroszów, op. Tomasz Dziurla
Nina Banaś – Szkoła Podstawowa nr 1, Głuszyca Górna, op. Ewa Piwońska
Aleksandra Szturmińska – Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego, Bożków, op. Danuta Sadowska
Patryk Tomczuk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Dzikowiec, op. Mirosława Briń
Radosław Podedworny – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza, Udanin, op. Violetta Leńska
Bartosz Polak – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Żelaźno, op. Magdalena Lasek

Nagrodzeni – konkurs multimedialny

I m-ce:
Angelika Sawczak - Gimnazjum Publiczne im. W.S. Reymonta, Kłodzko, op. Magdalena Lasek

II m-ce:
Aleksandra Plesowicz, Michał Chohura – Gimnazjum im. Jana Pawła II, Ujazd Górny, op. Małgorzata Bromińska, Lipińska Teresa

III m-ce:
Weronika Płaskocińska – Gimnazjum, Budziszów Wielki, op. Helena Maściuch

Wyróżnienia:
Tomasz Wasilewski – Gimnazjum im. Jana Pawła II, Goczałków, op. Ewa Miałkowska
Dominika Sydor – Gimnazjum im. Anny Jenke, Jaroszów, op. Tomasz Dziurla
Krystian Sawicki – Publiczne Gimnazjum nr 6, Wałbrzych, op. Robert Ćwielong, Małgorzata Kina
Nicole Sarna – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II, Strzegom, op. Aleksandra Kolendra
Aleksandra Rybka –Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana, Strzegom Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, op. Bogusława Szymczyna
Wojciech Kowalski – Gimnazjum nr 3, Nowa Ruda, op. Teresa Bałaza
Ewelina Gibek - Regionalna Szkoła Turystyczna im. Jana Pawła II, Polanica Zdrój, op. Danuta Droździk i s. Małgorzata Bilińska

Nagrodzeni - konkurs wiedzy

I m-ce:
Weronika Płaskocińska - Gimnazjum w BudziszowieWielkim, op. Helena Maściuch

II m-ce:
Sandra Szczygieł - Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia–Pieszyce, op. Tomasz Wojciechowski
Martyna Zdrojek - Gimnazjum nr 3 – Nowa Ruda, op. Teresa Bazała

III m-ce:
Dominika Sabat - Gimnazjum w Jaroszowie im. Anny Jenke, op. Tomasz Dziurla

Wyróżnienia:
Joanna Klasa - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Goczałkowie, op. Ewa Miałkowska
Maja Czerwiecka - Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Strzegom, op. Bogusława Szymczyna
Małgorzata Gwiżdż - Gimnazjum im. Jana Pawła II – Ujazd Górny, op. Małgorzata Bromińska, Teresa Lipińska
Natalia Janiszewska - Gimnazjum im. Unii Europejskiej, Lutomia Dolna, op. Piotr Pieczątkiewicz
Agata Koza - Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza Gimnazjum, Roztoka op. Tomasz Aleksiuk
Hubert Capaja - I Liceum Ogólnokształcące – Bystrzyca Kłodzka, op. Andrzej Prasał
Klaudia Tokarczyk - Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka, Wałbrzych, op. Małgorzata Kina, Robert Ćwielong
Adela Gawlik - Zespół Szkół w Strzegomiu, op. Marzena Łaciuk

(Ewa Miałkowska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group