Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Centrum Informacji dla Seniorów – co środę w Przystani

Piątek, 22 października 2010, 19:53
Aktualizacja: 19:54
Autor: red.
Świdnica: Centrum Informacji dla Seniorów – co środę w Przystani
Tak się bawią seniorzy w Przystani – Bal Andrzejkowy.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W każdą środę w siedzibie Domu Dziennego Pobytu „Przystań” w Świdnicy będzie działało Centrum Informacji dla świdnickich seniorów. – Ludzi w podeszłym wieku przybywa – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – Coraz częściej są oni pozostawieni samym sobie bądź ich rodziny nie wiedzą, na jakie wsparcie mogą liczyć.

Dlatego według prezydenta potrzebna jest placówka, gdzie w jednym miejscu będzie można uzyskać pełną informację o możliwościach pomocy. – Niestety jest też tak, że osoby starsze bywają dyskryminowane ze względu na swój wiek – dodaje Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. - Brakuje miejsc, gdzie osamotnieni emeryci i seniorzy mogliby otrzymywać pomoc oraz informacje na tematy ich nurtujące. Wielu z nich nie zawsze wie jak i gdzie upomnieć się o swoje prawa, a otoczenie zazwyczaj nie rozumie ich potrzeb. Właśnie dla nich stworzyliśmy Centrum Informacji dla Seniorów. Różnica wieku nie powinna nikogo zostawiać na marginesie i pozbawiać radości życia.

Centrum Informacji dla Seniorów funkcjonować będzie w siedzibie Domu Dziennego Pobytu „Przystań” w Świdnicy (ul. Saperów 27). Czynne będzie w każdą środę w godz. 10.00-14.00 oraz 16.00-18.00. Seniorzy oraz ich rodziny mogą liczyć na pomoc w skontaktowaniu się ze specjalistami: psychologiem, terapeutą, pracownikiem socjalnym. Na miejscu dowiedzą się o ofertach pomocy oraz np. gdzie można wypożyczyć potrzebny sprzęt. Rodziny mogą również uczestniczyć w grupach wsparcia zorganizowanych dla osób opiekujących się chorymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group