Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Centrum integracji w Marcinowicach

Piątek, 10 stycznia 2014, 12:59
Aktualizacja: 13:02
Autor: red.
Marcinowice: Centrum integracji w Marcinowicach
Fot. UG Marcinowice
Centrum integracji w Marcinowicach coraz bliżej. Złożony w ubiegłym roku wniosek na dofinansowanie zadania pod nazwą: „Zagospodarowanie centrum integracji w Marcinowicach” został pozytywnie oceniony przez stowarzyszenie „Ślężanie” LGD.

Kolejny etap to podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim. Zadanie realizowane będzie m.in w ramach programu Leader Odnowa i rozwój wsi. Część dofinansowania pochodzić będzie również ze środków w ramach tzw. „Małych projektów”. Już w lutym gmina planuje wyłonić wykonawcę na realizację zadania. Zakres wniosku obejmuje zagospodarowanie terenu, wykonanie placu z kostki, montaż wiat, altan, chaty grillowej, wykonanie nowych trybun. Na boisku powstanie również pierwsza na terenie gminy Marcinowice siłownia zewnętrzna. Ponadto zakres wniosku obejmuje budowę bieżni na 100 m zakończoną skocznią w dal. Odnowiona zostanie wiata komentatora oraz zamontowane zostaną wiaty straganowe gdzie mieszkańcy będą mogli promować swoje produkty lokalne. Projekt przewiduje również ogrodzenie istniejącego placu zabaw oraz doposażenia go w nowe elementy, tj. zestaw wspinaczkowo – sprawnościowy.

Już niebawem boisko w Marcinowicach zamieni się w centrum rekreacyjno-sportowe, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie to zarówno doskonałe miejsce dla osób chcących aktywnie spędzić czas ćwicząc na siłowni zewnętrznej, bieżni czy grając w piłkę nożną, jak również idealne miejsce na odpoczynek, relaks i integrację. Łącznie na to zadanie gmina chce pozyskać środki zewnętrzne w kwocie 330 tys. zł.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group