Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Centrum Promocji i Partnerstwa UNESCO przy Kościele Pokoju

Niedziela, 12 lutego 2012, 9:24
Aktualizacja: 9:26
Autor: red
Świdnica: Centrum Promocji i Partnerstwa UNESCO przy Kościele Pokoju
Fot. użyczone
31 stycznia gościła na placu Pokoju Komisja Kultury Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania rozmawiano o podejmowanych od lat przez parafię działaniach w sferze kultury oraz rewitalizacji placu Pokoju.

Radni zapoznali się z postępem prac remontowych w budynku nr 1 oraz złym stanem technicznym innego obiektu oznaczonego numerem ¾ w kompleksie Kościoła Pokoju.

Bezsprzecznie cenną dla Świdnicy jest inicjatywa parafii polegająca na przeznaczeniu budynku nr 1, po remoncie, na Centrum Promocji i Partnerstwa UNESCO. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie informacyjne na temat obiektów z listy światowego dziedzictwa, z którym spotykamy się organizując ruch turystyczny w Kościele Pokoju - mówił ks. W. Pytel, proboszcz parafii. Odbiorcami tych działań będą mieszkańcy miasta i regionu oraz turyści odwiedzający świątynię. Centrum stawia sobie za cel promocję rodzimych zabytków, a także tych z innych regionów Polski, czy Europy. Rozprzestrzenianie się informacji o zabytkach UNESCO będzie tym skuteczniejsze im więcej uda się w to wspólne działanie zaangażować gospodarzy miejsc i miast mających podobne cele i potrzeby. Chcielibyśmy stworzyć nici porozumienia, które mogą być w przyszłości podstawą współpracy.
Nie jest to pierwszy projekt z zakresu promocji, turystyki i kultury realizowany przez parafię. Przypomnieć należy chociażby stworzenie w 2010 roku Dolnośląskiego Szlaku UNESCO i reklamowanie tej trasy wśród mieszkańców Torunia, Zamościa, Krakowa, Wieliczki i Wrocławia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group