Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Centrum Przesiadkowe do finału doprowadzi Skanska

Czwartek, 28 lutego 2013, 15:13
Aktualizacja: 15:15
Autor: red.
Świdnica: Centrum Przesiadkowe do finału doprowadzi Skanska
Fot. użyczone
Wyłoniono wykonawcę, który zrealizuje drugą część I etapu, a także II i III etapu budowy Centrum Przesiadkowego w Świdnicy. Projekt obejmuje przebudowę ul. Dworcowej i Kolejowej, zagospodarowanie terenu wokół budynku dworca, budowę dworca autobusowego oraz przejścia podziemnego pod torami kolejowymi, które ma łączyć dworzec kolejowy z autobusowym.

Realizacją kolejnych etapów budowy Centrum Przesiadkowego zainteresowanych było siedem firm. Komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą ofertę złożoną przez renomowaną firmę Skanska z Warszawy, która wyceniła prace na 13,13 mln zł. Różnica miedzy wybraną, a najdroższą ze złożonych ofert to prawie 6 mln zł – mówi Ireneusz Pałac zastępca prezydenta Świdnicy.

Prace budowlane rozpoczną się po podpisaniu umowy, czyli jeszcze w marcu 2013 r. i potrwają najpóźniej do września 2014 r. Wyłoniony wykonawca będzie odpowiadał za zrealizowanie drugiej części I etapu budowy Centrum Przesiadkowego (przebudowę ul. Dworcowej), a także za etap II (budowa dworca autobusowego) i III (budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi).

Za kilka miesięcy, bo już na koniec maja 2013 r. planowane jest zakończenie robót modernizacji budynku dworca kolejowego, prowadzony aktualnie przez firmę „Architekton” z Głogowa, który łącznie będzie kosztował około 7 milionów złotych.

Wartość projektu „Budowy Centrum Przesiadkowego” po rozstrzygniętych przetargach to 21,3 mln zł, z czego aż ok. 14 mln zł ma pochodzić ze środków unijnych. Projekt ten realizowany jest w ramach działania 3.3 Transport miejski i podmiejski priorytetu 3 Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku programu operacyjnego Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group