Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Centrum Przesiadkowe – trwają intensywne prace

Niedziela, 18 lutego 2018, 13:29
Autor: red
Żarów: Centrum Przesiadkowe – trwają intensywne prace
Fot. UM Żarów
Zimowa aura za oknem nie przeszkadza w prowadzeniu prac przy budowie zintegrowanego Centrum Przesiadkowego oraz ścieżek rowerowych na terenie Żarowa. Łącznie na terenie miasta przybędzie dokładnie 8,20 kilometrów nowych dróg rowerowych, co z pewnością ucieszy miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

W tej chwili roboty koncentrują się na głównym skrzyżowaniu w centrum miasta, gdzie trwają jeszcze prace wodociągowe pod budowę ronda, które niebawem powstanie na tym odcinku drogi. Na plac budowy wkroczyli także pracownicy gazowni, realizując prace przy rurociągach.
- Nabierają tempa prace przy budowie Centrum Przesiadkowego w Żarowie. Na ukończeniu są już prace wodociągowe przy budowie nowego ronda w centrum skrzyżowania, a w ślad za nimi na placu budowy realizowane są także prace gazownicze. Teren ul. Krasińskiego też rozkopany, powstaje tam ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem i oświetleniem. Inwestycje wiążą się z utrudnieniami komunikacyjnymi, ale wykonawca stara się tak realizować prace, aby na razie nie zamykać całego skrzyżowania. Jak będzie w kolejnych etapach, będziemy Państwa na bieżąco informować - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Prace dotyczące budowy dróg rowerowych są kolejną częścią tej potężnej inwestycji w mieście, którą realizujemy w ramach projektu "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów". Nowe drogi dla rowerzystów powstaną przy ulicach: Armii Krajowej, Alei Korczaka, Wiejskiej, Chrobrego, Krasińskiego, na polnej drodze między ulicami Armii Krajowej a Przemysłową, Przemysłowej, Sikorskiego, Ogrodowej, Mickiewicza, Cembrowskiego, Dębowej, Słowiańskiej, Talowskiego, Bukowej, Świerkowej, Modrzewiowej, Wierzbowej, Jodłowej, Brzozowej i Jaworowej.

W ramach projektu zostanie wybudowane centrum przesiadkowe wraz z miejscami parkingowymi dla samochodów i rowerów oraz wiatą przystankową, przebudowane zostaną drogi rowerowe, piesze oraz gminne, wykonane zostanie oświetlenie uliczne. Elementem uzupełniającym projektu będzie zagospodarowanie zieleni miejskiej oraz zakup infrastruktury towarzyszącej w postaci stojaków na rowery i koszy na śmieci, co wpłynie na zwiększenie atrakcyjności tego terenu. Wartość całej inwestycji to kwota 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 wynosi 4 347 198,99 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group