Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Centrum Przesiadkowe – wkrótce rusza ostatni etap budowy

Sobota, 26 lipca 2014, 12:04
Aktualizacja: 12:05
Autor: red.
Świdnica: Centrum Przesiadkowe – wkrótce rusza ostatni etap budowy
Fot. archiwum
Na czwartek, 31 lipca zaplanowano wdrożenie ostatniego etapu budowy Centrum Przesiadkowego w Świdnicy. Wiąże się to z wyłączeniem z ruchu dwóch, przyległych do dworca, pierzei placu Grunwaldzkiego.

Zmiany będą głownie dotyczyć pasażerów komunikacji publicznej MPK. W związku z tym przystanek dotychczas znajdujący się na pl. Grunwaldzkim przy barze „U Michała” zostanie przeniesiony na al. Niepodległości (w okolice Komendy Powiatowej Straży Pożarnej). Z tego miejsca będą odjeżdżały autobusy linii nr 50 – (ul. Sprzymierzeńców, docelowo ul. Kopernika), oraz linii 10 – (ul. Westerplatte, docelowo ul. Strzelińska).

Autobus linii nr 52 jadący w kierunku E. Plater, dotychczas zatrzymujący się na przeciwko „Jonatana”, teraz będzie zatrzymywał się na ul. Wałbrzyskiej (zaraz za kioskiem z biletami).

Mieszkańcy i posiadacze garaży przy ul. Dworcowej i przy budynku dworca kolejowego będą mogli dojeżdżać przez otwartą już ul. Dworcową (droga bez przejazdu). Na ul. Dworcową do pierwotnej lokalizacji wrócą również taksówki.

Kierowcy dotychczas korzystający z przejazdu przez plac Grunwaldzki ulicami przyległymi do dworca będą mogli dojechać do ul. Wałbrzyskiej głównym przebiegiem – przez skrzyżowanie z ul. Żeromskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group