Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Centrum Rehabilitacji Społecznej gotowe

Sobota, 10 grudnia 2011, 8:48
Aktualizacja: 12:15
Autor: red
REGION, Świebodzice: Centrum Rehabilitacji Społecznej gotowe
Fot. użyczone
Jasne, pachnące farbą pomieszczenia, przystosowane dla potrzeb niepełnosprawnych toalety, winda, teren zielony wokół – te wszystkie udogodnienia czekają na przyszłych użytkowników Centrum Rehabilitacji Społecznej w Świebodzicach.

Kilka dni temu zakończyły się tu prace budowlane, obiekt został już przekazany miastu. Zarządcą obiektu będzie MZN.

CRS to wyjątkowe miejsce. Pomoc znajdą tu osoby starsze, niepełnosprawne, chore. Będzie tu dostęp zarówno do zabiegów rehabilitacyjnych, jak i możliwość korzystania z różnego rodzaju terapii, warsztatów, itd. W planach jest tu także przeniesienie Świetlicy Środowiskowej oraz poradni dla osób uzależnionych.
- Wierzę, że będzie to placówka, w której świebodziczanie znajdą nie tylko pomoc – ale będą się tu po prostu dobrze czuli – mówi burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. – Założeniem tej inwestycji było przecież stworzenie miejsca, w którym będzie prowadzona szeroko rozumiana rehabilitacja społeczna. A to nie tylko zabiegi, ale przede wszystkim możliwość spotkania się z drugim człowiekiem, rozmowy, wspólnego spędzenia czasu.

Inwestycja dofinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, w ramach rewitalizacji miasta. Koszt adaptacji budynku głównego to nieco ponad 1,75 ml zł. I etap zadania czyli modernizacja pawilonu, przeprowadzona w ubiegłym roku, kosztowała 356 tys. zł. Wykonawcą zadania była firma Sirbud Minari S.A. Obiekt jest dozorowany i objęty monitoringiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group