Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 1152
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Centrum Technologii Energetycznych otwarło swe podwoje

Piątek, 18 maja 2012, 16:21
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2012, 8:59
Autor: red
Świdnica: Centrum Technologii Energetycznych otwarło swe podwoje
Fot. red
Dziś przy ulicy Stalowej otwarto najnowocześniejszy w Świdnicy budynek stworzony zgodnie z ekonomią i ekologią wykorzystując najlepsze technologie.

Zgodnie z założeniami projektu budynek jest eksperymentem badawczo-rozwojowym,który w praktyce ma pokazać, w jaki sposób niewielkie obiekty usługowe mogą wykorzystywać w sposób racjonalny ekonomicznie zarówno technologie,służące ograniczaniu zużycia energii, ja i te, które generują ją ze źródeł odnawialnych.

Wśród zaproszonych goście nie zabrakło prezydenta Wojciech Murdzka, przewodniczącej Rady Miasta Joanny Gadzińskiej oraz radnych, przedstawicieli firm. Mini recital dała znana i świetnie śpiewająca Paulina Lenda.

Jedną z ciekawostek przedstawionych podczas dzisiejszego otwarcia był samochód marki Daewoo Matiz przerobiony przez właściciela na auto elektryczne. Spalanie w cyklu miejskim kosztuje 5 zł za 100 km. Samo przerobienie pojazdu wyniosło mniej więcej 10 tysięcy złotych.

Siedziba Centrum Technologii Energetycznych jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce, w którym znajdują się instalacje oparte o kolektory słoneczne,powietrzne i głębinowe pompy ciepła z pionierską metodą regeneracji dolnego źródła, specjalnie wykonany elektroniczny system zarządzania budynkiem i wiele innych.Powierzchnia obiektu podzielna została na strefy klimatyczne, wentylacyjne i grzewcze,aby optymalnie skonfigurować urządzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group