Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Certyfikat dla "Bajkowego Przedszkola"

Niedziela, 10 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Certyfikat dla "Bajkowego Przedszkola"
Fot. www.um.zarow.pl
Za wzorowe wdrażanie i kontynuowanie programu "Optymistyczne Przedszkole" autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot Bajkowe Przedszkole w Żarowie zostało odznaczone honorowym tytułem "Przedszkole dobrych praktyk".

Wyróżnienie, podczas XV Ogólnopolskiego Zjazdu dyrektorów i nauczycieli "Optymistycznych Przedszkoli" 31 marca w Warszawie odebrały dyrektor przedszkola Elżbieta Wierzyk i koordynator programu w żarowskiej placówce Mariola Król. - Głównym celem programu jest takie wychowanie dzieci, aby przejawiały one zachowania życzliwe i przyjazne dla innych ludzi. Ważne jest także, żeby dzieci były zgodne, chętne do pomocy i współpracy. Tolerancyjne, by kochały to, co jest naprawdę cenne i godne kochania, były wrażliwe na krzywdę ludzką i niesprawiedliwość. W realizacji tych wszystkich założeń, naszej placówce pomagał właśnie program "Optymistyczne Przedszkole". Mamy poczucie, że jest to bardzo ważne zadanie i nadal rozwijać będziemy w dzieciach optymizm, zainteresowania i talenty oraz poczucie własnej wartości - mówi Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Żarowska placówka odznaczona została również certyfikatem Sieci Uczących się Przedszkoli "Supeł". - Każdy zjazd i każde Optymistyczne Przedszkole wzbogaca nas uczestników w innowacyjne formy pracy i działania, buduje swój wyraźny wizerunek w edukacji przedszkolnej, jak i jest okazją do promocji naszego miasta i spotkań z autorytetami polskiej oświaty - dopowiada Mariola Król z żarowskiego Bajkowego Przedszkola.

Tegoroczny Zjazd "Optymistycznych Przedszkoli" to także konferencja "Coaching i rozwój w edukacji" oraz jubileusz "Polskiego Radio Wrocław". Z tej okazji w studio im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert dla najmłodszych słuchaczy zorganizowany przez Radiową Jedynkę .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group