Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1051
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu pocztów sztandarowych dla Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

Środa, 2 maja 2018, 13:25
Autor: red
Strzelce: Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu pocztów sztandarowych dla Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach
Fot. UG Marcinowice
W dniu 26.04 2018 r. uczniowie szkoły w Strzelcach uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie we współpracy z Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu zorganizowało szkolenie pod nazwą „Projekt szkoleń pocztów sztandarowych i ceremoniału wojskowego”. Patronat nad projektem objął Dolnośląski Kurator Oświaty.

W ramach szkolenia uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę merytoryczną i dowiedzieć się, jak powinien wyglądać ceremoniał dotyczący pocztu sztandarowego w różnych miejscach i sytuacjach. Obejrzeli także pokaz musztry paradnej. Warsztaty przeprowadzono wspólnie z uczniami klas mundurowych liceum oraz przedstawicielami wojska. W czasie pobytu w Henrykowie uczniowie, na terenie Klasztoru Cystersów, mogli zobaczyć również umiejętności uczniów tamtejszego liceum w ramach pokazu specjalistycznego „Przysposobienie obronne” oraz „Ratownictwo medyczne”. Udział w projekcie pozwolił na zdobycie cennych wskazówek, zarówno dla uczniów, jak i opiekuna pocztu sztandarowego oraz nadało szkole certyfikat.

Wszystkie pokazy oraz pozyskane umiejętności doskonale także wpisują się w realizację treści patriotycznych, tak ważnych w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group