Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1410
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Charytatywnie dla Jagody

Poniedziałek, 11 lipca 2022, 15:33
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Charytatywnie dla Jagody
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, koncerty, kiermasze, dmuchańce dla najmłodszych. To tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów pikniku „Gramy dla Jagódki”. Dopisała pogoda i nastroje uczestników, którzy hojnie otworzyli serca dla chorej dziewczynki. Efekt – ponad 8 tysięcy złotych.

9 lipca na stadionie miejskim wiele się działo. Wszystko po to, zbierać środki na leczenie i rehabilitację 6-letniej Jagody Góreckiej z Pasiecznej.

O sportowe emocje zadbali uczestnicy Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Gramy dla Jagódki”. W zmaganiach brały udział drużyny: kobieca Polonia Świdnica, Oldbojów MKS Karolina, policjantów, księży, przedsiębiorców, sołectwa Piotrowice Świdnickie oraz samorządowców z gminy Jaworzyna Śląska, powiatu świdnickiego i Urzędu Marszałkowskiego. Na boisku mogliśmy zobaczyć m.in. posła Marcina Gwóździa, wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko, wicestarostę świdnickiego Zygmunta Worsę, burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza. Niekwestionowanym liderem turnieju okazał się zespół Oldbojów MKS Karolina, a najlepszym zawodnikiem został Ryszard Charytanowicz.

Podczas imprezy nie zabrakło także atrakcji dla dzieci i młodzieży, koncertów, kiermaszy i zabawy tanecznej. Na scenie zaprezentowali się Wolter, Lordofon i Damian Ukeje - zwycięzca I edycji konkursu „The Voice of Poland”.

Jagoda choruje na padaczkę i obustronne niedowidzenie o charakterze korowym. Jej rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony. Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group