Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Charytatywny koncert organowy już w najbliższą niedzielę

Wtorek, 22 stycznia 2013, 1:53
Aktualizacja: 1:54
Autor: red.
Świdnica: Charytatywny koncert organowy już w najbliższą niedzielę
Fot. archiwum
W niedzielę 27 stycznia o godzinie 19.30 w kościele św. Józefa w Świdnicy odbędzie się wyjątkowy charytatywny koncert organowy na rzecz Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach. Wykonawcami będą Zuzanna i Maciej Batorowie. Wstęp na koncert jest wolny, po koncercie zbiórka datków na rzecz Zakładu.

- Cel koncertu to wsparcie bieżących działań placówki opiekuńczo-leczniczej w Piszkowicach, w której opieką objętych jest 50 dzieci, pochodzących z terenu całej Polski. Tą charytatywna imprezą chcemy zapoczątkować stałą akcję wspierania Ośrodka. Szacujemy, że jego bieżące potrzeby oscylują wokół kwoty 100 tys. złotych. Jego bieżąca działalność wymaga wsparcia w przestrzeniach niefinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia: ogrzewanie, remonty, przygotowanie miejsc wypoczynku dla dzieci oraz stałe doskonalenie pracowników i wolontariuszy, dbanie o wysoką jakość sprzętu rehabilitacyjnego oraz utrzymanie go w sprawności.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Piszkowicach działa od 100 lat, prowadzi Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej z prowincji wrocławskiej przy współpracy świeckich pracowników i wolontariuszy z terenu Kotliny Kłodzkiej. Dzieci przebywające w tym domu są w ogromnej większości pozbawione opieki rodziców, osierocone lub porzucone przez rodziny, niepotrafiące unieść ciężaru opieki nad głęboko upośledzonymi. Wymagają wysokospecjalistycznej opieki medycznej oraz stałej rehabilitacji. W piszkowickim domu znalazły nie tylko dobrą i mądrą opiekę, ale też miłość i wielką troskę o ich los – zachęca do udzielenia pomocy Zuzanna Bator.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group