Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Chcą odzyskać budynek

Czwartek, 4 sierpnia 2022, 11:16
Autor: red
Świebodzice: Chcą odzyskać budynek
Fot. UM Świebodzice
Po wielu miesiącach batalii dzieci uczęszczające do Przedszkola Niepublicznego „Koniczynka” na Osiedlu Sudeckim w Świebodzicach zostały przeniesione na ul. Świdnicką do Przedszkola „Koniczynka I”.

Na chwilę obecną, budynek oraz otoczenie są zaniedbane. Schody prowadzące do placówki oraz na patio są pokryte śmieciami i zarośnięte chwastami. Na trawniku jest dużo rozbitego szkła, a w ogrodzie, tuż obok głównego wejścia rozsypane są odpady. Brakuje również elementów ogrodzenia, a część z istniejących sklejona jest taśmą. Zdjęcia obrazują faktyczny stan obiektu.

Przypomnijmy, że umowa dzierżawy pomiędzy Miejskim Zarządem Nieruchomości a najemcą była zawarta na czas określony tj. od dnia 4 maja 2010 r. do dnia 3 maja 2020 r. i przedłużono ją jedynie do dnia 31 sierpnia 2020 r. Pomimo wygaśnięcia umowy dzierżawca odmówił opuszczenia. Gmina od dwóch lat dokłada wszelkich starań, aby odzyskać nieruchomość i po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych otworzyć w niej placówkę publiczną, w której znajdą się miejsca dzieci z Gminy Świebodzice. Jak wielokrotnie podkreślał Burmistrz Miasta Paweł Ozga, w tym na spotkaniu z rodzicami, które odbyło się 6 lipca br., należy dołożyć wszelkich starań, aby cała ta sytuacja przebiegła sprawnie i bezstresowo dla dzieci.

Obecnie trwa przejmowanie obiektu przez Gminę Świebodzice na drodze prawnej, a kiedy tylko uda się to zrobić, zostaną przeprowadzone prace remontowe, zmierzające do uruchomienia placówki. O sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group